Pisloghatnak a liberális megmondóemberek: Orbán egy húzással sikeresen megszólította a fiatalokat is (VIDEÓ)

2025. július 03. 17:56

Innentől egyre nehezebb dolga lesz az ellenzéknek.

2025. július 03. 17:56
Orbán Viktor

Csütörtökön a Mandiner is beszámolt róla, hogy minden korábbinál kedvezőbb, államilag támogatott lakáshitelt igényelhetnek várhatóan már szeptembertől azok, akik első lakásukat vagy házukat vásárolják meg, de építkezéshez is kérhető lesz az új, legfeljebb 3 százalékos kamatozású lakáshitel.

Jó hír, hogy az Otthon Start Program kedvezményes kölcsönét – a CSOK-kal ellentétben – azok is igényelhetik, akik nem házasok és nincs gyermekük.

A Miniszterelnökséget vezető miniszter kiemelte, az államilag támogatott lakáshitel

  • felvehető összege legfeljebb 50 millió forint lehet,
  • kamata legfeljebb 3 százalék a futamidő végéig rögzítve,
  • futamideje maximum 25 év.
  • Nincs gyermekvállaláshoz, vagy házassághoz kötve,
  • életkortól függetlenül bárki felveheti, akinek még nem volt a tulajdonában 50 százalékot meghaladó ingatlan-tulajdonrész.
  • A megvásárolt ingatlan vételára ugyanakkor nem haladhatja meg a 100 millió forintot, vagy az 1,5 millió forintos négyzetméterárat,
  • megmarad az első lakásvásárlókat érintő kedvezményes, legalább 10 százalékos önerő-kötelezettség,
  • de a hitel feltételeinek részleteit a bankok határozzák meg, az általános hitelbírálati előírások mellett.

A kedvezményes kamatozású lakáshitel a jelenlegi kamatszinten elérhető konstrukciókhoz képest több tízmillió forintos megtakarítást jelent a teljes futamidő alatt.

Az intézkedés leginkább a fiataloknak segíthet

A Fidelitas legújabb videójában pedig arra hívta fel a figyelmet, hogy ez elsősorban a fiatalokat érinti (de természetesen másoknak is segíthet).

Ez azért is figyelemre méltó, mert a liberálisok előszeretettel szokták azt hangoztatni, hogy csak az ő javaslataik tudják megszólítani és segíteni a fiatalokat.

A felvételt itt tudja megtekinteni:

Nyitókép: Fischer Zoltán/Miniszterelnöki Sajtóiroda

 

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tiszafa
2025. július 04. 01:11
Így kell eltaposni a poloskákat...
tunktunktunk-2
2025. július 03. 19:14
Nem, a fiatalok mar dontottek: ennek VEGE
2025. július 03. 19:05 Szerkesztve
Gondolom az MCC-seket. A fiúkat valahogy így.: Mondd csak more mekkora a kárszeged? A lányokat meg így.: Kibírnál alattam egy éjszakát nyögés nélkül? A fiát meg így.: Látod köcsög apád még elbírná a koncot is..........
dryanflowd-
2025. július 03. 18:45 Szerkesztve
"...ez elsősorban a fiatalokat érinti (de természetesen Tung tung tung tung sahur másoknak is segíthet)." 🙄 Gondolom, ebédszünetben.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!