Szétszedték az olasz kommentelők a panaszkodó Ilaria Salist: mentelmi jog nélkül, börtönben akarják látni a magyarverő antifát

2025. június 16. 17:18

Pánikban van az olasz antifa, hogy elveszti mentelmi jogát.

2025. június 16. 17:18
null

Retteg a börtöntől Ilaria Salis. Az Európai Parlament képviselője a jogi bizottságban ülő kollégáinak könyörög, hogy ne vonják vissza mentelmi jogát – közölte a Hír TV, római tudósítójuk információi alapján. 

Salis egy videót is megjelentetett Facebook oldalán, amelyben azt állítja, hogy Budapesten már el van döntve ügye, ő valójában politikai üldöztetés áldozata; a magyar kormány pedig az igazságszolgáltatást használja fel, hogy bosszút álljon politikai ellenségein. 

A Hír Tv tudósítója szerint azonban az olaszok a Budapesten történtek kivizsgálását sürgetik és azt, hogy olyan személy képviselje őket az EP-ben, aki szívén viseli az az olaszok ügyeit. Nem pedig olyan, aki a panaszkodásból és az önsajnálatból épített magának politikai karriert. 

Mindezt alátámasztják a Salis legújabb bejegyzése alatti kommentek, amelyeket biztos nem tesz majd az ablakba az antifa-ügy elsőrendű vádlottja.

A legtöbben azt a hozzászólást díjazták, amely szerint 

az Európai Parlamentbe való megválasztása előtt elkövetett „esetleges” bűncselekményekért nem jár mentelmi jog. A magyar igazságszolgáltatás folytatja az ügyet és minden bizonnyal hatékonyabb, mint az olasz.

Ez másik hozzászóló azt üzente Salisnak, hogy ha nem tett semmit, akkor nincs szüksége védettségre. Ellenkező esetben viszont vállalnia kell a felelősséget.

Egy következő hozzászóló azt veti az olasz antifa szemére, hogy milyen szerencsés hogy megválasztották, és így sok pénzt keres mindenféle tapasztalat nélkül; míg volt aki azt írta, hogy a parlamenti mentelmi jognak egyáltalán nem kellene léteznie, Salis védje meg magát a megfelelő fórumokon, mint minden állampolgár.

178 ezren szavaztak a szabadulásodra... miért nem számolod meg a többi milliót, akik hozzám hasonlóan azt szerették volna, hogy még mindig a börtönben legyél? 

– írta egy újabb hozzászóló.

Salis mentelmi ügye június 24-én lesz újra napirenden az Európai Parlament jogi bizottságában. 

Ahogy megírtuk, az olasz antifa-aktivista vasárnap is közzétett egy bejegyzést amelyben köszönetet mondott, amiért „egy évvel ezelőtt – több ezer őszintén demokratikus és antifasiszta ember szolidaritásának és szavazatának köszönhetően – végre visszatérhetett Olaszországba, több mint tizenhat hónapnyi embertelen és megalázó előzetes letartóztatás után, amelyet Európa legautoriterebb állama rótt ki rá”.
 

Ezt is ajánljuk a témában

Mint írta, 

Orbán Viktor illiberális rendszere minden eszközzel üldözte, kirakatperekkel, megalázó és embertelen börtönkörülményekkel és a legaljasabb propagandával.

A 2023 februári budapesti antifa-támadások ügyében indult büntetőper jelenleg is zajlik a Fővárosi Törvényszéken, ám mivel Salist közben európai parlamenti képviselővé választották, mentelmi jogot szerzett, így az ő esetében szünetel az eljárás. 

Fotó: Ilaria Salis Facebook oldala
 

Összesen 49 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
figyelő4322
2025. június 16. 22:07
Nyégé 2025. június 16. 20:13 "De volt 178 ezer szarevő olasz választó, aki megmenti az aljas komcsi szukát.." Ez igaz... És tényleg sajnálatos Mint mondtam is már, az olaszoknál a bolsevikok MINDIG erősek voltak. És nincs igazán információnk arról, hogy hányan lehetnek az országukban olyanok, akik szívesen látnák, ha ez a bitch magyar börtönben rohadna. Ez a sok kommentelő, akik pontosan ezt szeretnék, még bátorító is az igazságszolgáltatás számára! Tehát az a 178 ezer komcsi nem biztos, hogy annyira nagy szám lehet az összképben...
Sróf
2025. június 16. 21:59
Meg kell akadályozni, hogy a tiszafostos kisírjon neki is valami védelmet Webernél.
figyelő4322
2025. június 16. 21:58
Az EU-ban tényleg ember legyen a talpán, aki a normalítás visszaállítását akár el tudja kezdeni is... Még jó, hogy konzervatív politikai körökben Orbán Viktor igen népszerű. Remélhetőleg megint kap egy erős felhatalmazást jövőre, ami talán egy újabb jelzés lehet a normalítás híveinek. Ettől piszkítják a gatyájukat a neolib- neokon politika- csinálók. Ezért dobnak be mindent a küzdelembe, hogy a Poloska- prófétát nyomják be a hatalomba!
Welszibard
2025. június 16. 21:03
Élősdi komcsi here: 40 éves koráig a szülei nyakán élősködött, aztán az Anatifa pénzén, abból utazgatott a szadista szórakozásait kiélni, aztán meg a hasonszőrű ingyenélők beszavazták az EP-be 9 milliós fizetésért, így próbálva kimosni a garázda, életveszélyes bántalmazást okozó bűncselekményét. Igazuk van az olasz kommentelőknek. nekik is elegük van az ö pénzükből élősködő ingyenélő dologtalanokból, akik szégyent hoznak az elfogadhatatlan köztörvényes, garázda bűncselekményeikkel a becsületesen dolgozó olasz népre. Remélem végre kipenderítik az utcára ezt az undorító élősdit.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!