„Zelenszkij elnök úr belénk állt, mert a magyarok nem akarnak meghalni Ukrajnáért” – fogalmazott még korábban Orbán Viktor a közösségi oldalán. A kormányfő úgy fogalmazott: „nem akarjuk, hogy a gyerekeink a frontról koporsóban jöjjenek vissza, és hogy a magyarok pénze Ukrajnába menjen!”
A miniszterelnök egy videót is közzétett, melyen egy zártkörű Parlamenti Szalon elnevezésű eseményen mondott beszédet, amelyben hangsúlyozta: „a magyarok, miközben együttéreznek az ukránokkal, látják a nehéz sorsukat, de nem akarnak meghalni Ukrajnáért.
Nem akarjuk, hogy a gyerekeinket magyar hadsereg formájában az ukrán frontokra, vagy akár ukrán területre vezényeljék és onnan koporsóban jöjjenek vissza.
Nem akarjuk, hogy a magyarok pénze Ukrajnába menjen! Nem akarjuk, hogy az Ukrajnának nyújtott segítség és uniós tagság miatt mondjuk a rezsi két és félszeresére növekedjen Magyarországon” – jelentette ki Orbán Viktor.
Ezért is nagyon fontos, hogy mindenki vegyen részt a Voks 2025 szavazáson.
Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala