Mi lenne jobb, kedvezőbb Orbánnak

2025. május 23. 10:49

Nem azt mondom, hogy „Orbán Viktornak át kell adnia a miniszterelnök-jelöltséget”, de azt igen, hogy az idő és a politikai helyzet kezd megérni ennek a kérdésnek a feltételére.

2025. május 23. 10:49
null
Török Gábor
Facebook

„Ha biztosra vesszük a Fidesz győzelmét jövőre, akkor nyilván a kérdés lesöpörhető: Orbán Viktort jelenleg csak a választók akadályozhatják meg abban, hogy folytassa a kormányzást, láthatólag politikai és szellemi képességei birtokában van, a Fideszben pedig biztosan nem lesz senki, aki ezt a kérdést - nyilvánosan – rajta kívül, vele szemben felvesse. Ha viszont hiszünk Lázár Jánosnak, és elfogadjuk, hogy a 2026-os választás »fifty-fifty«, azaz benne van akár a Fidesz veresége is, akkor szerintem érdemes egy kicsit gondolkodni, mérlegelni.

Tegyük fel így a kérdést tehát: mi lenne jobb, kedvezőbb Orbánnak, ha (1) 16 évnyi kormányzás után ő veszít, vagy ha (2) maga nevezi meg az utódját még a választás előtt, aki aztán (2.1) a váltás lendületével megnyeri a választást, vagy (2.2) Orbán helyett elbukja azt? 

Legyen világos: nem azt mondom, hogy »Orbán Viktornak át kell adnia a miniszterelnök-jelöltséget«, de azt igen, hogy az idő és a politikai helyzet kezd megérni ennek a kérdésnek a feltételére. Nem azért, mert bárki ezt mondja, hanem azért, mert a politikai racionalitás alapján magának a kormányfőnek áll érdekében ezen legalább elgondolkoznia. Konzervatív (értsd: a status quo erejét túlértékelő) politikai elemzőként nem tartom valószínűnek, hogy most megtenné, és a helyében talán én is arra jutnék, hogy 2026 még túlélhető, de ha messzebbről nézünk rá a mostani helyzetre, akkor azért fontos látni, hogy - miként Zárug Péter Farkas szokta mondani – mi visszafordítható és mi nem.”

Nyitókép: Orbán Viktor Facebook-oldala

 ***

***

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 77 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
fabulon a bőre őre
2025. május 25. 17:43
"Ha viszont hiszünk Lázár Jánosnak, és elfogadjuk, hogy a 2026-os választás »fifty-fifty«, azaz benne van akár a Fidesz veresége is" Török beépíti Lázárt a jóslatába. Lázár beépítette Törököt a jóslatába. De Török szerez pénzt a jóslatáért.
fabulon a bőre őre
2025. május 25. 10:52 Szerkesztve
De jól megél belőle. Mint a közvéleményközlők. Ki akarna bármelyiken bármit számonkérni? Szerencsétlenek. Egyszer voltak hatékonyak, amikor 2002-ben nyerőnek mondták a Fideszt, ahogy az is volt. De a maszop 19 ezer forinttal megvette a nyugdíjasokat, mert Horn hozott 1998-ban döntést a nyugdíjak 20 %-os emeléséről. Amit, ha megtesz, Bokrosnak kellett volna elinflálnia. De Bokros nem jött, viszont a Fidesz "elvette" tőlük a 20 %-ot, Horn pedig 19 ezerrel szúrta ki a szemüket. Ne felejtsük ki Kupa Centrumpártját és Csurka korai Fidesz-támogatását.
Héja
2025. május 25. 10:38
"nem azt mondom.." INKább írod a nagy semmit. Ötlettelen spekuláció.
Süsüke
2025. május 25. 09:32
Gábor, te is olyan vagy mint Nagy Attila Tibor vagy az Mszp-s kardigános ember. Valahogy sose találod el a dolgokat. Darts táblát ne vegyél magadnak!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!