A február végi órán az ókori zsidóság történetéről volt szó.
Az alapítványhoz érkezett bejelentés szerint a tanítás után értesítette a tanuló édesanyját egy másik szülő, akinek otthon a gyermeke mesélte el a történetet. Ez után beszélt az édesanya a gyermekével, aki megerősítette az elmondottakat.
A szülő még aznap írásban jelezte a problémát az iskolaigazgatónak, akit arról tájékoztatott, hogy lépéseket szeretne tenni az ügyben, és hivatalos útra kívánja terelni az ügyet. Beszélt továbbá az osztályfőnökkel is, aki támogatásáról biztosította.