Ezeket a tiszás minisztereket hívták Tusványosra: nem vállalták a vitát

2026. június 26. 15:49

Ami viszont nem változik, hogy Orbán Viktor idén is előadást tart Tusnádfürdőn.

2026. június 26. 15:49
null

Németh Zsolt, a Fidesz országgyűlési képviselője több fontos részletet is elárult az egy hónap múlva kezdődő Tusványossal kapcsolatban, a Magyar Nemzetnek a politikus úgy fogalmazott, hogy Tarr Zoltánt és Kapitány Istvánt is meghívták az idei Tusványosra, azonban a kormány tagjai nem kívánnak részt venni a rendezvényen. 

A szabadegyetemet szervező politikus szerint 

Tusványos hagyományosan a párbeszéd fóruma, amelyen a magyar, a külhoni, a közép-európai és a tágabb nemzetközi vélemények jelen vannak. Ennek jegyében idén is minden dimenzióban nagyon izgalmas programok lesznek.

A képviselő reagált arra is, hogy Magyar Péter nemrég a parlamentben felháborodásának adott hangot, amiért nem hívták meg a szabadegyetemre. Németh Zsolt jelezte: a miniszterelnök meghívása azért nem szerepelt a tervek között, mert az elmúlt időszakban nem a párbeszédnek a kultúráját tükrözték a megnyilvánulásai. 

Szavai szerint Velkey György László, a külügyminisztérium parlamenti államtitkára arról tájékoztatta őket, hogy 

a kormány nem kíván részt venni az idei tusványoson. 

„Ezzel együtt arra fogunk törekedni, hogy minél szélesebb körű párbeszédet tudjunk lefolytatni az idei táborban is” – jegyezte meg ennek kapcsán Német Zsolt.

A szokásoknak megfelelően a szabadegyetem zárónapján, szombat délelőtt tart előadást Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és Tőkés László erdélyi református püspök. Németh Zsolt kiemelte, hogy 

mindketten 35 éve állandó résztvevői a tábornak és most is nagy érdeklődéssel várják az előadásukat.

Nyitókép: MTI/Fischer Zoltán

 

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
falcatus-2
2026. június 26. 16:51 Szerkesztve
"nem vállalták a vitát..." ki mondta, hogy kötelező vitatkozni? Darálja le a kamu mantráját és várja a tapsot, vagy a hatást. Azt se tudják mifán terem egy vita. Csak arra vannak kiképezve, hogy mocskos fidesz megorbán. Nem akarnak szembesülni azzal a ténnyel, hogy egy kamupártnak, kamu tagjai és kamu képviselői, akik csak a csürhéjükkel körülvéve képesek kamuzni.
Válasz erre
0
0
londonbaby
2026. június 26. 16:36 Szerkesztve
ti idióta agyroggyant barmok !! ki a fasz hiszi már el az állandó..MEGMAGYARÁZOMOT ??.. jaaa hát it tiszafostosok !!! a veszett kutyának se hiányoztok ott ezért szartak meghívni ilyen idióta dilettáns parasztokat mint ti meg a szaros seggű drogos kic gecit . így is a Bayerék szedtek ki az ott lévők kezei közül te büdös tajparaszt ők mentettek meg az agyonveréstől !!! . ANYÁDAT BAZD ÁT A ...JAJJJ NEM MERNEK MEGHÍVNI TE KIS .... FÉLELMETES BÁCSI.... ODA SE MERNÉL MENNI TE DROGOS GECI MERT FOSOL HOGY AGYONÜTNEK !!!!! . Ott nem olyan buli lesz ahol a tinilányok lábai közt részegen drogosan, csúszni mászni lehet.. mert ott keménylegények vannak, felakasztanak egyből téged is te kis buzi miniszretelnöknek csúfolt paraszt !!!
Válasz erre
1
0
Dunhill67
2026. június 26. 16:32 Szerkesztve
mert nem lesz ott a mini napóleon,így meg sem szólalhatnának:-DD (mondjuk a lőtéri sánta kutyának sem fognak hiányozni)...ostoba,egybites agyhalott kólásdobozok...
Válasz erre
2
0
olvaso9
2026. június 26. 16:28
MP nyilván letiltotta a minisztereit a részvételtől, hiszen hogy néz ki az, hogy őt nem hívták... Minden ilyen személyes sértettségből fakad...
Válasz erre
5
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!