Hol tévedett óriásit a nyugati elit?

2025. március 30. 17:11

Donald Trump és az európai patrióták sikere a megmaradás egyetlen esélye.

2025. március 30. 17:11
null
Jeszenszky Zsolt
Jeszenszky Zsolt
Magyar Nemzet

„Háttérhatalom az állampolgárok ellen, globalisták vs. szuverenisták. Ezt a harcot vívjuk napjainkban. A korábbi jobb–bal felosztás helyébe ez a törésvonal lépett a politikusok, politikai pártok közé. A globalisták egyben elitisták is, a szuverenisták pedig populisták. És bár az utóbbit a globalista oldal szitokszóként használja, valójában csak azt jelenti, hogy az adott politikai szereplő az egyszerű embereket, a szélesebb választói tömegeket képviseli, szemben egy szűk, vagyonos és befolyásos réteg, a legfelső egy százalék érdekeivel.

Ezt is ajánljuk a témában

Utóbbi célja egy multikulturális, nemzeti és etnikai jellegektől mentes, alacsony kohéziójú, ezáltal minimális érdekérvényesítő képességű társadalom, 

világkormánnyal az élén, amelynek segítségével hatalmát, befolyását, kiváltságos helyzetét könnyen és stabilan fenn tudja tartani. Ez az elit elsősorban a fejlett, kapitalista nyugati világban jött létre, és van jelen már évszázadok óta.

Az Európán kívüli világgal korábban nem is vagy alig találkozott. Egy részének (Amerika) még a létezéséről sem tudott. És amiről igen, ott is az övénél jóval fejletlenebb civilizációk álltak fenn. Ahol ugyan létezett az »elit« (törzsfőnökök, egyéb uralkodók), de föl sem merült, hogy hatalmuk a szűkebb területükön, esetleg szomszédaikon túlra is kiterjedhessen.

Bár valaha nem a Földközi-tenger és az Atlanti-óceán, hanem a Dél-kínai-tenger volt a világkereskedelem központja, Kína pedig a világ vezető hatalma, 

de aztán jött a Ming-dinasztia, és az 1400-as évektől önként vállalt bezárkózás, Xuande császár parancsára. Cseng Hö vezetésével még egy utolsó utat tehetett a kínai flotta, egészen Afrikáig, aztán a hajókat is megsemmisítették. Így történhetett, hogy a gyarmatosítást a spanyolok, portugálok, majd pedig a hollandok, fran­ciák, angolok hajtották végre.

Az ipari forradalom is Európában ment végbe, az elzárkózás miatt Kína pedig meggyengült, és az 1800-as évek közepén, az ópiumháborúk során végleg másodrendű szereplővé vált a világpolitika színpadán. Ez az elmaradottság a kommunizmussal, Mao Ce-tung hatalomra jutását követően még inkább fokozódott, és az egykor virágzó, fejlett és gazdag országból egy hatalmas nyomortanya lett.

Európának tehát nem volt érdemi konkurenciája. Az európai elit az egész világ urának érezhette magát. 

Kapcsolódó vélemény

undefined

Fricz Tamás

Magyar Nemzet

Idézőjel

Ezzel vége a dalnak: új fejezetet kell nyitni az unió történetében.

A világ jelentős része fölött konkrétan uralkodott is. A technikai fejlődésnek köszönhetően egyre könnyebben áthidalhatóvá váltak a távolságok, megindult a globalizáció. Amit végig az európai (illetve az ebből kinőtt amerikai) elit vezényelt.”

 

Nyitókép: Mandiner / Földházi Árpád

 

 

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
survivor
2025. április 01. 12:27
Bubu meg nagyon okos ....... Ő megmagyarázza , miért ROSSZ nekem ha JÓL megélek a nyugdíjamból.... Miért baj, ha összetéve több mint egymilliós TARTALÉKOM van. Nekem egy csóró nyugger könyvtárosnak...
survivor
2025. április 01. 12:24
Persze , lehet Világkormány, de akkor MINDENKIT el kell tartania. És ez a Vk kiterjed-e Ázsiára ? Afrikára ? Mert akkor az már min. KÉT világkormány.... :-)))
MaBaker
2025. március 31. 13:47
Zseniális összegző cikk, néha el kellett olvasnom újra a szerző nevét, hogy valóban a DJ csávó írta-e.
Élő Éva
2025. március 31. 10:40 Szerkesztve
Az élet, benne az emberiség, no és a civilizációk sorsa koránt sem véletlen szerű, vagy akár önmaguk hatása alá került fantaszták társadalom-mérnökösködő vágyálmaitól függ. Az univerzumban kimutatható az antropikus elv, vagyis az integráltabb, rendszerek fennmaradása a véletlentől eltérően esélyesebb, min a lebomlása.Az életet csak látszólag uralja az entrópia, a káosz mélyén rejtett rend, információ van. /"és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett."/ Mózes 1. Az univerzum fizikai síkon is támogatja az élő rendszerek fennmaradását. A Morfogenetikus mező elmélet az információ mező jellegére utal és tendenciát vél benne felfedezni.Számos mitológia tud róla. Több tudós is a felismerésére jutott. A történelem ura, minden ellenkező látszat ellenére ura a történelemnek. "Semmi hatalmad nem volna rajtam, ha felülről nem adatott volna neked." János 19
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!