A személyes egzisztenciákra ekkor rúgta rá az ajtót a rendszerváltás

2025. március 12. 08:48

Csakhogy ezért óriási árat fizettünk.

2025. március 12. 08:48
Schiffer András
Schiffer András
Facebook

„Harminc évvel ezelőtt, ezen a napon, 1995. március 12-én jelentette be Horn Gyula miniszterelnök –Bokros Lajos pénzügyminiszterrel és Surányi György jegybankelnökkel az oldalán - a Bokros-csomagot. A gazdasági stabilizációs intézkedéscsomag konkrét – részben az Alkotmánybíróság által megsemmisített - tartalmánál sokkal fontosabb annak lélektani és hosszabb távú hatása. 

Ezt is ajánljuk a témában

A személyes egzisztenciákra ekkor rúgta rá az ajtót a rendszerváltás. A Bokros-csomagtól elvitathatatlan, hogy a rendszerválság évei után évtizedes emelkedő pályára állította a magyar gazdaságot. Csakhogy ezért óriási árat fizettünk. A Bokros-csomaggal a neoliberális gazdaságpolitika végső győzelmet aratott: eldőlt, hogy Magyarország az IMF, a «washington konszenzus« hűséges szolgája marad, s az adósságszolgálat fejében még közszolgáltatásait is kész áruba bocsátani. S eldőlt az is, hogy a magyar újkapitalizmus a »duális gazdaság« modelljét követi a multinacionális tőke túlsúlyával, gyenge helyi gazdasággal, alacsony foglalkoztatottsággal.”

Nyitókép: You Tube 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 14 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
orygabor
2025. március 13. 07:48
Én csodálkoznék, ha egy ilyen kommunista figura beismerné, hogy tévedett.
orygabor
2025. március 13. 07:44
A gazdasági növekedés elindult már 93-94-ben is, persze nem annyira, hogy segítsen az MDF-en.
2025. március 12. 12:17 Szerkesztve
A Bokros-csomag elméleti alapjaiban volt elhibázott! Bokros hazudik! Alkalmatlan, hitvány alak! Horn pedig egy szenny volt!
tintapaca
2025. március 12. 09:59
Az Antall és Horn kormányok közös bűne, ami 1990 és 1998 között történt. Lehetett volna másként is, de a liberális közgazdászok és hazai komprádor burzsoázia hangja mindent elnyomott.m Ha Antall államcsődöt jelent, akkor a németek az ország likviditására siettek volna. Fekete János MNB elnökhelyettes az Antall kormány hatalomra kerülése előtt, a magyar adósság kötvény állomány nagy részét kis, ameerikai bankoknak játszotta át, lehetetlenné téve így az adósságok átütemezéséről, csökkentéséről való tárgyalásokat. Maradt volna az államcsőd, de Surányi és a többiek meggyőzték ezt az Antall nevű pojácát - aki önmaga nagyságával volt elfoglalva -, hogy az nem járható, mert Magyarország "jó adós". A többit tudjuk.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!