A neomarxista szellemiségű lap ezért most így buzdítja olvasóit: „Vajon miért gyanús, ha az egyik újságírónk 13 éve (!), egyetemista korában részt vett a tandíjak bevezetése elleni diáktüntetések szervezésében? Vajon miért gyanús, ha az egyik újságírónk 13 éve (!), egyetemista korában részt vett a tandíjak bevezetése elleni diáktüntetések szervezésében? Mi úgy gondoljuk, hogy az akkori tapasztalatai csak segítik, hogy kellő empátiával és kritikával közelítsen a MOME-sok küzdelméhez, hogy felismerje az összefüggéseket és mintázatokat.” Természetesen igyekeznek azt sugallni, hogy akkor is „el akarták hallgattatni a diákokat”, mint most.
Majd pedig érkezik a szokásos krédójuk, hogy a Mércénél feladatuknak tekintik, hogy azok mellett álljanak, akiket elnyomnak, s hogy megmutassák, kik állnak ki egymás mellett: „és az ilyen támadások csak lelkesítenek minket, hiszen akkor lehet értelme ennek a munkának, ha szúrja a hatalom szemét.”
Ugyan a tavalyi évet még nem látni, de a 2023-as és a 2022-es választási esztendőről már elkészült az egyesület pénzügyi beszámolója,
amiből természetesen kiviláglik, hogy sajtóellehetetlenítésről, üldözésről szó sincs Magyarországon.
Külföldről, itthonról (például a központi költségvetésből) is érkezett támogatás a kiadóhoz.