A Telex megfejtette, miért nyeri a Fidesz sorra a választásokat
Ha valaki felelősen szeretne kormányozni, akkor az lenne a minimum, hogy legalább megértse az elmúlt évek gazdaságpolitikai sikerét.
Egyes statisztikai állítások elsőre meghökkentőek, ám valójában triviális matematikai tények.
„Olvasom a Telex-en, hogy »A magyarok fele olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot«. Zseniális. Egyrészt lényegében egy statisztikai trivialitásról beszélünk, az átlag ugyanis nagyjából az az összeg, aminél adott ország lakosainak fele többet keres, a másik fele meg kevesebbet. 🇺🇸 Másrészt teljesen semmitmondó.
Ha az Amerikai Egyesült Államok 100 legjobban kereső emberét összeköltöztetnénk egy kisvárosba, a többi lakost meg egyenletesen szétszórnánk az országban, akkor kijelenthetnénk, hogy az USA lakosságának 99,9999 százaléka olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot. Rosszabbul élnének emiatt a tengerentúlon? Aligha.
De ha már a semmitmondó, de szenzációhajhász címeknél tartunk, ajánlanék a Telex-nek párat a következő hetekre: Magyarországon nem minden szarka farka tarka, csak a tarka farkú szarka farka tarka. Két ember közül az egyik magasabb. Vagy nem. És ez biztos.
2010 óta minden egyes évben csupán 60 perc volt minden magyar órában. Ki ezért a felelős? Ha feldobunk egy húszforintost, akkor az leesik. Miért nem tesz ez ellen az MNB? A Kelet-Magyarországon élők egyik szülője egy édesanya. Eközben Budapesten az egyik szülő egy édesapa. Ja, és mivel a cikk erősen pártpolitikai vizekre evezett, itt van pár olyan cím, amit erre is lehet használni:
Az ellenzéki polgármester által vezetett települések lakói többségének két keze és két lába van – talán nem véletlen. A kormánypárti szavazók 10 százaléka 80 százalékponttal kevesebb, mint a 90 százalékuk. Az ellenzéki polgármester által vezetett Balaton-parti településeken egyetlen cápatámadás sem volt még 2025-ben. A fürdőzők 100 százalékos biztonságban vannak.
2010 óta a telek hidegebbek, mint a nyarak. Régen minden jobb volt. A Budapestiek egy kezükön meg tudják számolni, hogy hány ujjuk van a kezükön. A főváros előre megy, nem hátra.”
Nyitókép forrása: Sebestyén Géza Facebook-oldala
***