Örülhetnek a fővárosban: milliárdokból folytatódik az Egészséges Budapest Program!
Szentkirályi Alexandra bejelentette, a kormány újabb 7,7 milliárd forinttal támogatja az EBP-t.
Szórakoztatóak a dombóvári időközi választás utáni ellenzéki reakciók.
„Vetünk egy pillantást a dombóvári időközi választás utáni reakciókra, és olyan lesz, mintha beülnénk egy nagy, kedélyes elmegyógyintézet születésnapi zsúrjára.
Lássuk!
A Telex így indít:
»Nagyot nyert a Fidesz a dombóvári időközi választáson, Dúró Dóra 19 százalék felett végzett. A vártnál magasabb részvétel mellett hozta a kötelezőt a Fidesz Potápi Árpád János körzetében. Története legjobb eredményét érte el a Mi hazánk, és a DK is javítani tudott az EP-választáshoz képest. Elmaradt a sokak által várt Fidesz–Tisza összecsapás, a kétharmad nem volt veszélyben.«
Ismételjük meg a lényeget: »A vártnál magasabb részvétel mellett hozta a kötelezőt a Fidesz (…).«
És akkor nézzük meg, mivel rukkolt elő a nagy, kedélyes elmegyógyintézet legagresszívebb ápoltja, az időközi választáson el sem induló Petike – akkor járunk el helyesen, ha az elmegyógyintézet másik faliújságjának, a 444-nek a tálalásában idézzük meg őt:
»Ehhez képest a részvétel nem érte el a 35 százalékot, ami Magyar szerint a valaha volt egyik legalacsonyabb, 3 választóból 2 otthon maradt«. Magyar szerint ez »nyilvánvalóan óriási politikai és mozgósítási kudarc az állampártnak és a Kubatov-féle mozgósítási gépezetnek.« Magyar nem tartaná meglepőnek, hogy ha egy ekkora »lebőgés után« nem csak Rogán Antal, de Kubatov Gábor Fidesz-alelnök pozíciója is megremegne, és a nyaralásról hazaérkező Orbán Viktor tisztogatásba kezdene.
Hát persze. A kétharmaddal győző Fidesz lebőgött és Orbán Viktor most majd tisztogatásba kezd. Hát persze. Amúgy pedig van itt nekünk két tényállításunk, ugye, a Telex szerint a vártnál magasabb volt a részvétel, míg Petike szerint most »a valaha volt legalacsonyabb« részvétel melletti időközi választáson vagyunk túl.
Akkor talán vessünk egy pillantást a számokra is.”
Kapcsolódó vélemény
A mostani eredmény megmutatta a virtuális tér és a valóság különbségét: a közösségi médiában a lájkok, a választáson pedig a szavazatok számítanak. Nagy Ervin írása.
Fotó: Földházi Árpád