Megkérdeztük az ellenzéki pártokat Magyar Péter botrányáról – a reakció nem is lehetne sokatmondóbb
A három legfontosabb kérdésben voltunk kíváncsiak az álláspontjukra.
Magyar Péter botrányairól és mentelmi jogának tárgyalásáról kérdeztük a hazai ellenzéki pártokat.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor
Mivel az Európai Parlament jogi bizottságának (JURI) rendkívüli ülése csütörtökön tárgyalja Magyar Péter és másik hat EP-képviselő mentelmi jogi ügyét, a közelgő tárgyalás kapcsán kérdésekkel fordultunk a DK, az MSZP, a Momentum, az LMP, a Mi Hazánk és a Jobbik sajtóosztályához. Arra voltunk többek között kíváncsiak, hogy véleményük szerint
Ezt is ajánljuk a témában
A három legfontosabb kérdésben voltunk kíváncsiak az álláspontjukra.
Cikkünk megjelenéséig azonban nem kaptunk válaszokat. Szerdán viszont a Jobbiktól egy meglehetősen szűkszavú levél érkezett az alábbi véleménynyilvánítással:
Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztésével kapcsolatban az Európai Parlamentnek és nem a Jobbiknak kell döntenie, így külön álláspontot erről nem alakítottunk ki.”
Mint az már ismeretes, azért rendelték el a rendkívüli ülést, mert annyi mentelmi ügy halmozódott fel. Az esemény zártkörű lesz, a nyilvánosság teljes kizárásával, az EP pedig később tárgyal és szavaz az érintett ügyekben.
Magyar Péter, a TISZA Párt alelnöke, EP-képviselő mentelmi jogának felfüggesztését két ügy miatt kezdeményezték a magyar hatóságok. Az első ügye a diszkóbotrányhoz kapcsolódó telefonlopási ügy, a másik egy rágalmazás. Előbbi esetében az ügyészség weboldalán azt írták: „A rendelkezésre álló adatok szerint dr. Magyar Péter 2024. június 21-én hajnalban egy budapesti klubban szórakozott, ahol mások mellett a sértett is mobiltelefonjával videóra vette őt. Miután dr. Magyar Péter és egyik társa észrevette, hogy a férfi felvételeket készít, szóváltásba keveredtek vele.
A vita során dr. Magyar Péter hirtelen mozdulattal kivette a sértett kezéből a telefont és azt zsebre tette. A telefont a sértett többszöri kérésére sem adta vissza, letagadta, hogy az nála lenne.
Miután a szórakozóhelyet elhagyta, a Duna felé indult, őt többen, köztük a sértett, követték. A képviselő lesétált közvetlenül a vízpartra és a telefont szándékosan a Dunába ejtette. Ez a magatartás a lopás bűncselekménye törvényi tényállásának a megvalósítására alkalmas” – fogalmaztak a közleményben.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Európai Parlament jogi bizottsága rendkívüli ülést rendelt el.