Külön érdekesség, hogy a Fidesz soha nem ért el ilyen jó százalékos eredményt ebben a körzetben – jegyezték meg.
A második megállapítás alapján az eredmény nyilvánvalóvá tette, hogy a jobboldal legerősebb kihívójának szerepében tetszelgő Tisza Párt valójában azért nem mérette meg magát, mert veresége borítékolható volt, ami nehezen fér össze a párt elnökének önképével és azokkal a „cinkelt közvélemény-kutatási adatokkal”, melyekkel a baloldalhoz közel álló intézetek manipulálni próbálták a közvéleményt.
A harmadik pont alapján vereséggel ér fel az is, hogy a szavazatszámok ismeretében most mind Magyar Péter, mind az említett háttérintézmények magyarázkodni kényszerülnek: a Tisza Párt azért, mert úgy látszik, mégsem tégláról téglára halad. Sőt, Magyar Péterék Tolna Vármegye 2-es számú körzetében az EP-választáson is alulteljesítettek, távolmaradásukkal pedig csak egy újabb vereség közvetlen következményeit kerülték el – fogalmaztak.
A negyedik következtetés szerint az időközi választás országos tanulsága az, hogy a 2024-es EP-választás után ismét megerősítést nyert a jobboldal békepárti politikája: ahogy akkor, úgy most sem tudott egyik baloldali erő sem ennél kedvezőbb ajánlattal élni a választók felé.
Az ötödik megállapítás szerint Csibi Krisztina nagyarányú győzelme rámutat arra, hogy a kormányoldal jó pozícióból tud nekirugaszkodni a következő országgyűlési választást megelőző évnek, egyben arra is, hogy a választók többsége a baloldali politikai erőkkel ellentétben egyáltalán nem látja szükségét egy esetleges – minden észszerű indokot nélkülöző – előrehozott választásnak, a háború eszkalációjának, a rezsicsökkentés eltörlésének vagy a családtámogatási rendszer szűkítésének.