A Transparency International vezetője beismerő vallomást tett – véli a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője

2025. január 10. 19:45

A Transparency arra használja a külföldről kapott támogatását, hogy külföldi szervezetek előtt támadja a magyar kormányt – Lánczi Tamás úgy véli, lényegében ezt kotyogta ki Ligeti Miklós.

2025. január 10. 19:45

Nyitókép: German Embassy Budapest/Adrián Zoltán

„A külföldről finanszírozott politikai nyomásgyakorló szervezeteknek csak akkor van bajuk a közéleti tevékenységet vizsgáló kormányzati szervezetekkel, ha azok a magyar szuverenitást védik. Ennek legújabb bizonyítékát Ligeti Miklósnak, a Transparency International (TI) jogi igazgatójának Telexen közölt nyilatkozata adja” – írta Lánczi Tamás a Facebookon.

A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetőjének véleménye szerint 

Ligeti az interjúban – külföldi megbízatásához híven – megpróbálta megideologizálni David Pressman magyar kormány elleni kisstílű bosszúját. 

A TI jogi igazgatója szerint az USA Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) által kirótt szankció jogosságához kétség sem férhet.”

Lánczi rámutatott: „Ligeti érvelése szerint »ez nem igazságügyi eljárás, itt nincsenek olyan kiszámítható garanciák, mint egy büntetőeljárásban, ahol világos a folyamat a vádemeléstől a bíróságig. Egy büntetőeljáráson kívüli, kormányzati mechanizmusban ilyen nincs.«”

A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője megjegyezte: 

Természetes. Értjük. Jogszerű és jogállami, mert az amerikai Demokrata Párt csinálja.

Csak egy baj van: alig fél éve Ligeti Miklós még azért támadta – eredménytelenül – az Alkotmánybíróságon a magyar szuverenitásvédelmi törvényt, mert az szerinte nem biztosít jogorvoslatot a Szuverenitásvédelmi Hivatal vizsgálati eljárásával szemben. A mostani nyilatkozata szerint ez mégsem olyan nagy probléma.”

Hozzátette: „Sőt mi több, Ligeti Miklós egészen természetesnek tartja, hogy az amerikai kormányzat eljárási garanciák és bizonyítékok nélkül szankciót alkalmazhat külföldi állampolgárok ellen: »mivel ez nem vádemelés, ezt nem követi ítélethozatal, ezért nem kötelesek az Egyesült Államok hatóságai a büntetőeljárásban szokásoshoz mérhető alaposságú bizonyítási eljárásra«.

Lánczi szerint Ligeti Miklós ezt is másként gondolta néhány hónapja, amikor annak ellenére nemzetközi fórumokon támadta a magyar szuverenitásvédelmi törvényt, hogy elismerte: a Szuverenitásvédelmi Hivatal – az amerikai OFAC-kal ellentétben – nem alkalmazhat jogilag kikényszeríthető szankciót, ezért nincs is mi ellen jogorvoslatot kérni.

Lánczi azzal zárta bejegyzését

„Végül az említett Telex-interjúban 

Ligeti Miklós arról is beismerő vallomást tesz, hogy a Transparency arra használja a külföldről kapott támogatását, hogy külföldi szervezetek előtt támadja a magyar kormányt. Bevallása szerint ugyanis Rogán Antal ügyében »kapcsolatba léptek« az Európai Bizottsággal és az Egyesült Államok szerveivel is. 

Ez persze eufemisztikus megfogalmazás, hiszen a TI ezen szervezetek fizetett ügynöke, vagyis csak rutinszerűen felhívták a gazdáikat.”

A Soros-szervezetre hivatkozva tették szankciós listára Rogán Antalt

Ahogy arról korábban beszámoltunk, a budapesti amerikai nagykövet pozíciójából távozó David Pressman közreműködésével és valószínűleg a hamarosan leköszönő elnök, Joe Biden áldásával az amerikai külügy egyik utolsó tetteként szankciós listára tette a magyar kormány egyik miniszterét, Rogán Antalt.

Ezt is ajánljuk a témában

Pressman és Biden pedig annak a Transparency Internationalnek a kutatására hivatkozott, amelyet az amerikai kormány és demokrata adminisztráció által nemrég kitüntetett Soros György is pénzel.

Jelentés: káros tevékenység és dezinformáció

Ahogy a Mandiner is megírta, a Szuverenitásvédelmi Hivatal októberben közölt egy jelentést a Transparency International Magyarországról (TIM).

Ezt is ajánljuk a témában

Átláthatatlan működés, külföldi állami finanszírozás, manipulatív árnyékjelentések 

– többek között ilyen problémákra hívta fel a figyelmet a hivatal.

A dokumentum egyebek mellett rámutat, hogy a magát független, szakmai szervezetként meghatározó TIM egy évtizedek óta működő globális hálózat részeként, nagyhatalmi érdekek mentén végez nyomásgyakorló tevékenységet. A jelentés részletesen feltárja a hálózat létrejöttének történetét és tevékenységi köreit, illetve a Transparency International Magyarország kapcsolatrendszerét.

Kérdéseket vet fel továbbá a szervezet finanszírozása, ezzel kapcsolatban is aggasztó megállapításokat tartalmaz a dokumentum: a szervezetet több mint 80 százalékban külföldi forrásból működtetik.

Ezt is ajánljuk a témában


 

Összesen 39 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Amerigo
2025. január 10. 22:56
Ha az antiszemitizmus igényének növelése a cél, akkor a TI aktivizmusa sajnos ezt célozza. Bár ezt inkább zazrivecz idejében járatta csúcsra lyobbik.
Antifleto
2025. január 10. 22:40 Szerkesztve
Egy kibaszott show hivatal ez a Transzparecy…
Krupp Skya
2025. január 10. 22:04 Szerkesztve
Ez a bácsi fűrészelte ki a emlék keresztet amit a Sztálin szobor helye közelében állítottak fel? Vagy azoknak négyűknek is ilyen kibaszott nagy orra volt, ilyen nagy orrban 6 milliárd Covid 19 is elfér. Ezeket a Húsvét szigetekről telepítették ide a nagy orrúak nem fértek össze a nagy fülűekkel. Állandóan nagy orrú szobrokat akartak szoborni. A kő meg elfogyott mondták is a nagyfülűek nem kő nagy orrú szobor.
catalina11
2025. január 10. 21:50
zakar zoltán béla 2025. január 10. 21:21 A nyár végi vitája örökre emlékezetes számomra= nagyképű, de tudás mentes szófecsérlő alak." egy igazi sekélymagyar niemand..
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!