A biztonságpolitikai szakértő gyanúja szerint magyar segítői voltak az iskolák elleni akciónak
Kis-Benedek József és Nógrádi György is hangsúlyozta, hogy minden fenyegetést komolyan kell venni.
Korunk kihívásának sarokpontja a titkosszolgálati módszerek kiszabadulása a titkosszolgálati objektumokból.
„A ma világában, a túlpörgetett technikai fejlesztések öncélúsága idején nincs mérlegelési követelmény. Mert elmúlt a tények biztonsága. Fantáziával, technológiai felkészültséggel és persze szuper adottságú géppel a háttérben bárki képes célponttá változtatni akárkit vagy akármit.
Az akciózó ebben az esetben nem a szolgálat, egyéb hivatalos szervezet, még csak nem is propagandista csoport, hanem egy magányos, unatkozó személy is lehet.
Ezt is ajánljuk a témában
Kis-Benedek József és Nógrádi György is hangsúlyozta, hogy minden fenyegetést komolyan kell venni.
A félreértések elkerülése érdekében nem arról van szó, hogy egy illető kipécéz valakit és anonymusi rejtekéből mindenféle valótlant állít róla, hanem arról, hogy bizonyítékokat produkál olyan élethű formában, ami cáfolhatóvá teszi a védekező álláspontot.
A mesterségesintelligencia-producer képes élethű fényképeket, a célszemély saját hangját utánozva beszélgetéseket imitálni. Helyzeteket, körülményeket produkálva építi fel a tények sokaságát, amely egyértelműen találja telibe a kiszemeltet.
Mielőtt legyintgetnénk, hogy féljen, akinek van takargatnivalója, álljon itt az új világrendre vágyók, azt ácsolók egyik kinyilatkoztatása: »Most már megvan a technológia, amellyel hamis emlékeket ültethetünk az agyba.« Szóval, a jövőt úgy befolyásolják a gondolkodást irányítva, hogy a már megtörtént dolgokat átírva teszik lehetővé a meg sem történt tételek, állítások elfogadását. A megtörtént ugyanis a legkézenfekvőbb tényszerűség. Azzal nehéz vitatkozni, szemben a jövőben elképzelt dolgok elfogadhatóságával.”
Nyitókép: MTI/ORFK