Nemzetbiztonsági vizsgálat indul Magyar Péter és a Magyar Hang hazugságai után
A portál és a Tisza Párt elnöke tényellenőrzés nélkül közölte, hogy Magyarországon landolt Bassár el-Aszad megbuktatott szíriai diktátor.
Spoiler: nem a Magyar Hang szerkesztői.
Új adással rukkolt elő a Szabadsajtó Klub, a műsorvezető Gulyás Balázs ezúttal is Stumpf Andrással, a Válasz Online újságírójával, Tóta W. Árpáddal, a HVG publicistájával és Tompos Ádámmal, a Magyar Hang riporterével vitatta meg az elmúlt hét legfontosabb közéleti eseményeit. A közel egyórás műsorban szó volt Magyar Péter Felvidéken ismertetett „mestertervéről”, Orbán Viktor újabb nemzetközi „kavarásáról” és arról, hogy a Magyar Hang ellen milyen „lejárató kampány” indult, miután a portál, csakúgy, mint a Tisza Párt elnöke tényellenőrzés nélkül közölte: Magyarországon landolt Bassár el-Aszad megbuktatott szíriai diktátor.
Ezt is ajánljuk a témában
A portál és a Tisza Párt elnöke tényellenőrzés nélkül közölte, hogy Magyarországon landolt Bassár el-Aszad megbuktatott szíriai diktátor.
A beszélgetőtársak először Orbán Viktor békemissziójának újabb állomását – Trump-látogatás, telefonbeszélgetés Putyinnal, Facebook-üzenet Zelenszkijnek – vették górcső alá.
Mindezzel kapcsolatban Stumpf András úgy fogalmazott, hogy „csak a szokásos történt. Orbán Viktor az ukrán elnök nyakába varrta, hogy nincsen béke, felhánytorgatva szerencsétlennek, hogyan merészeli megvédeni az országát, miközben azt támadják a ruszkik. (…) Teljes a katyvasz, a putyinista vonalvezetésben nincs eltérülés, utolsó csatlós lettünk, ez van másfél éve.”
Tóta W. erre úgy kontrázott,
hogy a magyar miniszterelnök „mászkálása”, nem más, mint „szelfizgetés” azzal a céllal, hogy elhitesse, mintha ő is cselekvő lenne a nemzetközi helyzetben,
vagyis ebben a nagyszabású háborúban, miközben „Magyarország sehol sincs ebben”. Gulyás Balázs azzal árnyalta kollégája kijelentését, hogy mindez szerinte egyben egy Magyar Péter elleni akció is, aki nemhogy nem nemzetközi erő, de hiába áll „Magyarország legerősebb pártja élén”, ha csak Menczer Tamással veszekszik egy pécsi nevelőotthon előtt.
Ezután átnyergeltek az Aszad-ügyre. Tompos Ádám nem tagadta, hogy nagyot hibáztak, amikor ellenőrzés nélkül, kész tényként közölték, hogy a megbuktatott szíriai diktátor gépe Budapesten landolt. Azt is mondta, hogy
az eset miatt elindult alkotmányvédelmi vizsgálatot követően az újság vezetősége felajánlotta a lemondását, de „mi egy bizalmi szavazáson egyhangúlag megerősítettük őket a pozícióikban”.
A Magyar Hang munkatársa úgy vélte, ők mindent megtettek a hibájuk javítására, az álhírt „rögtön”, fél nap után leszedték, elnézést kértek az olvasóiktól is, „ami nem egy kellemes dolog”,
ezért nem érti, miért indult a sajtóban „kampány a nyomasztásukra”.
Mindennek dacára a magyar kormány felelősségét kezdte firtatni a Magyar Hang újságírója. Úgy fogalmazott, Szijjártó Péter „elejét vehette volna az ügynek, ha Magyarország külügyminisztereként nem kedden, hanem már vasárnap közzétesz egy videót a tények tisztázására”.
Sőt, az újságíró szerint ahhoz, hogy ilyen esetek megtörténhetnek, némiképp köze van a magyar kormánynak is, hiszen az eset előtt nem sokkal fogadták Efrém szír pátriárkát, akivel interjú is készült a kormányzati médiában, amelyben a dzsihádistákról is beszélt akkor, amikor már bőven zajlott a szunnita sereg előrenyomulása Damaszkusz felé.
Stumpf András erre csak annyit válaszolt, hogy ez az egész csupán „egy propagandahergelés volt a Magyar Hang ellen mindenféle állami intézmények bevetésével”, míg Tóta W. úgy summázott, hogy az álhírrel kapcsolatban nyilatkozó Szuverenitásvédelmi Hivatal amúgy is „bohóctársulat”,
és ez a kampány, „mint általában a Fidesz minden megszólalása, megint a hülyéknek szól”.