Esélye sem volt a kerékpárosnak: videón az Árpád hídi baleset
Spontán gyorsulási verseny áldozata lett a biciklis.
Az egymással versenyző autók okozta tavaly nyári balesetnek egy vétlen kerékpáros lett az áldozata.
Két személlyel szemben emelt vádat a VI. és VII. kerületi Ügyészség a tavaly nyári Árpád hídi gázolás ügyében, amelynek során egy 26 éves biciklis vesztette életét – tudta meg lapunk Rab Ferenctől, a Fővárosi Főügyészség szóvivőjétől.
A július 1-én bekövetkezett, az egész országot megrázó tragédiát három,
a hídon egymással spontán versenyzésbe kezdő két BMW-s és egy Mercedes sofőr okozott.
Ezt is ajánljuk a témában
Spontán gyorsulási verseny áldozata lett a biciklis.
A 700 lóerősre feltuningolt Mercedes sofőrje elvesztette uralmát a gépkocsi felett, nekirohant a szalagkorlátnak, majd azt átszakítva elütötte az éppen ott haladó biciklist, akinek két végtagja is leszakadt. A férfi életét mér nem tudták megmenteni.
A Mercedesbe beleszállt az egyik BMW, amely ezzel nyolc napon túl gyógyuló sérülést okozott előbbi autó vezetőjének.
A Mercedes 34 éves sofőrje bár beismerte bűnösségét, de tagadta a versenyzés tényét.
Elismerte, hogy gyorsan ment, de állítása szerint csak azért taposott a gázba, mert túl közel ért hozzá a mögötte gyorsan érkező BMW.
A bíróság a férfit letartóztatta, de tavaly októberben kiengedték a börtönből, és bűnügyi felügyeletbe került. A másik sofőrrel szemben nincs érvényben kényszerintézkedés.
Ezt is ajánljuk a témában
Nyugaton bevett modell, hogy egy sokszáz lóerős autót csak úgy adnak oda az ügyfélnek, ha elvégez egy vezetéstechnikai tréninget, jön ez itthon is?
Az igazságügyi szakértői vélemény alapján a Mercedes legalább 137 kilométer/órával haladt, noha csak 70 kilométeres sebesség megengedett a hídon.
Idő közben az ügy másik gyanúsítottja, a BMW sofőrje – aki beismerte a gyorshajtást – indítványozta, hogy ügyét közvetítői eljárásra utalják, amelynek keretében kártérítést fizetett volna a másik sofőrnek. Ezt az indítvány azonban az ügyészség elutasította, azzal az indokkal, hogy a bűncselekmény jellegére, az elkövetés módjára, valamint a gyanúsított személyére tekintettel a közvetítői eljárás ellentétes a büntetés kiszabásának elveivel.
Rab Ferenc elmondta:
a Mercedes sofőrje ellen halálos közúti baleset gondatlan okozása vétsége miatt, míg a másik autóssal szemben közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt emeltek vádat.
Ezt is ajánljuk a témában
Egy éve történt az Árpád-hídi ámokfutásos gázolás.
A kerékpáros elütő vezetőre az ügyészség végrehajtandó fogházbüntetést, és a közúti járművezetéstől való végleges eltiltást, míg a másik férfira felfüggesztett fogházbüntetést, pénzbüntetést, valamint határozott időre való eltiltást indítványoztaka közúti járművezetéstől.
A versengésben részt vevő harmadik sofőrt végül nem gyanúsították meg, így vádat sem emeltek ellene.
A Mercedes sofőrjének esetében a büntetési tétel egytől öt évig terjedő szabadságvesztés.