Most sem állunk rosszul, de messze még a cél
Magyarország azonban most sem teljesít rosszul, hiszen a gazdaság növekedésének üteme alapján az Európai Unió első feléhez tartozunk, ami viszont így sem ideális, elvégre 1 százalék körüli az eredmény, aminél magasabb sávot érdemes megcélozni. A kormány terve is erre mutat, hiszen a magyar gazdaság növekedési ütemét 3 és 5 százalék közé szeretné emelni, még úgy is, ha ez Európában nem ez a mértékű erősödés a jellemző.
Hétfőn egyébként már a parlamentben is az új gazdaságpolitikához kapcsolódó akcióterv részeiről beszélt a miniszterelnök, így a diákhitelhez hasonló munkáshitel; a tőkejuttatás a kis- és közepes vállalkozóknak; a 13. havi nyugdíj állandósítása; továbbá a gyermekek után járó adókedvezmény megkétszerezése is szóba került.
Az új gazdaságpolitika első lépéseinek is mondható juttatások a terv szerint komoly lendületet adnak a gazdasági növekedésnek. Mint kiderült, a kormány ezeket az új eszközöket a következő hónapokban és években indítja el. Ahogy Orbán Viktor fogalmazott: „nem valamiféle szocialista időket idéző reformcsomagra vagy nagy ugrásra van szükség, inkább egymást követő és egymásra épülő iparpolitikai, vállalkozásfejlesztési, pénzügyi akciótervekre”.