Budapesten lakhatási válság van.
„Nagyon elszabadultak az ingatlanárak, legyen szó akár lakásvásárlásról, akár albérletről. Egy év alatt az új építésű ingatlanok eladási ára mintegy 14 százalékkal drágult a fővárosban. De egy másik beszédes adat, hogy Budapesten egy 20-30 éves fiatal a lakbérre kell, hogy elköltse a nettó bérének 40-60 százalékát” – sorolta a példákat Szentkirályi.
Elhangzott, hogy korábban Karácsony Gergely is beszélt arról, hogy Budapesten a főpolgármester felelőssége, hogy kezdjen valamit a lakhatás kérdésével. „Ennek ellenére az elmúlt években nem tett ennek érdekében semmit. Nem tett semmit azért, hogy mérsékelje a családok, a fiatalok vagy éppen az idősek terheit, amikor épp a lakhatásról beszélünk”.