Lehull a lepel: eddig nem látott részletek a honvédség ezerötszáz lóerős büszkeségeiről
Miért pont erre a nagyvasra esett a választás? Mekkora ugrás ez a jól ismert T–72-esekhez képest? Mire képes ez a harckocsi éles helyzetekben? Riportunk.
Újabb high-tech harcjárművekkel bővült a tatai páncélosdandár eszközparkja.
Nyitókép: Szalay-Bobrovniczky Kristóf Facebook-oldala
Újabb high-tech harcjárművekkel bővült a tatai páncélosdandár eszközparkja, tovább növelve Magyarország biztonságát – jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf. A honvédelmi miniszter elmondta, a Honvédelmi és a Haderőfejlesztési Program részeként 15 új Gidrán harcjármű mellett két Leopard 2A7HU harckocsit is átvettek az MH Klapka György 1. Páncélosdandár katonái.
A tárcavezető közölte: az új, többcélú moduláris páncélozott harcjárművek különféle típusai mobil tűzvezetőpontként, figyelőpontként, illetve üteg- és szakaszparancsnoki pontként is alkalmazhatók, növelik az alegységek manőverképességét a Magyar Honvédség hazai és nemzetközi műveleti feladatainak végrehajtásában. A török Ejder Yalçin nevű harcjármű alapján készült, nálunk a magyar lófajtáról Gidránra keresztelt katonai járműből immáron 48 áll a Magyar Honvédség rendelkezésére – tette hozzá a miniszter.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf az is elmondta, hogy a tervek szerint halad a vitéz Tarczay Ervin 11. Harckocsizászlóalj eszközparkjának fejlesztése is.
A szerdán érkezett két új Leopard 2A7HU harckocsival összesen már 26 darab van a Magyar Honvédség birtokában.
A miniszter elmondta, hogy a harckocsizó fegyvernem megerősítése érdekében ebből a high-tech haditechnikai eszközből 2028-ig összesen negyvennégy darab érkezik Magyarországra.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf hozzátette: a Magyar Kormány továbbra is elkötelezett a haderő modernizációja mellett, ez pedig azt jelent, hogy 2025-es honvédelmi költségvetés is garantálja a magyar emberek biztonságát és a Honvédelmi és a Haderőfejlesztési Program folytatását.
A tárcavezető vonatkozó bejegyzését alább tekintheti meg:
(MTI)
Ezt is ajánljuk a témában
Miért pont erre a nagyvasra esett a választás? Mekkora ugrás ez a jól ismert T–72-esekhez képest? Mire képes ez a harckocsi éles helyzetekben? Riportunk.