Itt nézheti élőben a Duna áradását (Videó)

2024. szeptember 19. 22:06

Fontos pillanatokat fognak megörökíteni.

2024. szeptember 19. 22:06
Budapest, 2024. szeptember 19. A drónnal készült felvételen az áradó Duna Budapest belvárosi szakaszán 2024. szeptember 19-én. Középen a Margit híd és a Margitsziget. MTI/Máthé Zoltán

Nyitókép a Margitsziget jelenlegi helyzetéről. Fotó: MTI/Máthé Zoltán

Csütörtökön a Bálnába kihelyeztek egy online kamerát, ami egész nap élőben mutatja a Dunát. A felvétel rendkívül értékes lesz, mivel a Duna tetőzését is be fogja mutatni. Lapunk korábban már beszámolt róla, hogy Budapesten 857 centiméteren tetőzhet majd szombaton a Duna.

A felvételt itt tudja megtekinteni:

***

 

Ezt is ajánljuk a témában

 

Összesen 42 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
peroni
2024. szeptember 20. 17:37
Tulajdonképpen néhol már véget ért az aszály, úgyhogy szemlátomást minden rendben van. Süt és ezzel párologtat. Amennyi a párolgási igénye, azt ki fogja sajtolni magának, amíg csak van miből. A felszíni vizekből, a talajból, a fákból, a növényekből, belőlünk, emberekből. Akkor is el fogja párologtatni ezt a mennyiséget, ha itt lent is nagy szükség lenne rá. Akkor is el fogja párologtatni, ha nem pótoljuk, illetve nem hagyjuk, hogy a természet pótolja. Friss videó terjed arról, hogy a Kárpát-medence júniusban még zöldellt, augusztus végére pedig besárgult. Sokfelé idén nyáron is hullatták a fák a sárga leveleiket, mintha már ősz lenne.
peroni
2024. szeptember 20. 17:22
Minden alá van rendelve a nagytáblás, monokultúrás, költséghatékonyan automatizált, ipari földművelés pillanatnyi érdekeinek. Ez az ipari földművelés pedig a magyar termőföld jóval több, mint felén külföldi állatok takarmányát állítja elő. Sarkítva: azért van minden talpalatnyi föld beszántva idehaza, hogy jusson elég takarmány az olasz, német, holland disznóknak.
peroni
2024. szeptember 20. 17:22
Ami elsődlegesen sújt minket, az nem a meleg, hanem a szárazság. Persze, ha nem lenne ilyen szárazság, nem lenne ennyire meleg se. Ami elsődlegesen sújt minket, az nem a meleg, hanem a szárazság. Persze, ha nem lenne ilyen szárazság, nem lenne ennyire meleg se. Lehet persze mutogatni a szén-dioxidra, és lehet követelni, hogy most rögtön hagyjuk abba a kibocsátását, ne járjunk autóval, hogy Leonardo DiCaprio nyugodtan magánrepülőzhessen a klímakonferenciákra, és metánt fingó marhából készült hús helyett együnk rovart, hogy majd 150 év múlva elkezdjük érezni a pozitív hatást – már amennyiben máshol is ugyanígy tesznek, nemcsak nálunk. De ez, ami most is történik velünk, csak részben a felmelegedés következménye, illetve maga a helyi felmelegedés is következmény.
peroni
2024. szeptember 20. 17:20
Igaz, hogy nyaranta szétolvadunk heteken át, de nekünk aztán nem mondja meg a természet, hogy mi merre hány méter! Nekünk aztán nem dirigálhat a víz, hogy ő mikor akar jönni! Augusztusra majdnem kiszáradt a Tisza, ahol júniusban még nagy tömegben zubogott az az átkozott víz, alig győzték a szakemberek gyorsan kiebrudalni az országból. Francba a sok vízzel, hát mihez kezdenénk vele, nem igaz?!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!