Miközben Karácsony Gergely – ha csak egy hajszállal is, de – legyőzte Vitézy Dávidot a június 9-i főpolgármester-választáson, így megőrizte a munkahelyét, a helyettesei októbertől kénytelenek új foglalatosság után nézni, hiszen jelen állás szerint egyiküket sem fogja újraválasztani a megalakulásra váró Fővárosi Közgyűlés.
Azt nem tudjuk, a jövőben melyikük hol és mivel fogja megkeresni a kenyérre valót, mert a Városházának küldött kérdésünkre nem kaptunk választ. Ettől függetlenül érdemes felidézni, hogy az elmúlt öt évben mi fűződik a nevükhöz, mit köszönhet nekik Budapest. Annyit tudunk, hogy Tüttő Kata bekerült az októberben megalakuló közgyűlésbe, de csak jobb híján ül be, mert ő az Európai Parlamentbe pályázott, ám a DK–MSZP–Párbeszéd-listán csak az ötödik helyre fért fel, s csupán az első kettő ért mandátumot.
Bár a Gyurcsány- és Bajnai-korszak háttéremberének számító Kiss Ambrus nem tagja a közgyűlésnek,
ő lett Karácsony általános helyettese, talán nem véletlenül. A feladatai közé tartozik a Fővárosi Önkormányzat költségvetése, gazdálkodása, az intézmények gazdálkodása, a helyi adókkal kapcsolatos ügyek, a vagyongazdálkodás, a közfoglalkoztatás, a társadalmi érdekegyeztetés, a hajléktalanellátás és a hátrányos helyzetű csoportok esélyegyenlőségének előmozdítása.
Magyarán ő a szakmai szempontból legfontosabb ember a Városházán – vannak, akik szerint valójában is –, ehhez képest meglehetősen kevésszer szólalt meg az elmúlt csaknem öt évben, ha viszont mégis, akkor szinte mindig arról panaszkodott, hogy a főváros csődközeli állapotban van, s ennek elsősorban a kormány az oka. 2021 augusztusának végén például azt nyilatkozta a Népszavának, hogy a fővárosnak szeptember 4-re minden működésre fordítható állampapírja és készpénze elfogy, onnantól hitelkeretből működik. Novemberében pedig azzal riogatott, hogy egész Budapesten megbénulhat egy időre a közösségi közlekedés, ha a kormány nem fizeti ki a fővárosnak a 12 milliárdos normatívát, a helyzet azonban gyorsan rendeződött.