Nógrádi György: Az olimpia rendkívüli mértékben átpolitizálódott (Videó)
Nógrádi György sem rejtette a véka alá a véleményét az algériai interszexuális bokszolóról.
A biztonságpolitikai szakértő kifejtette, hogy Trump hozhat békét Ukrajnában és hozzátette: a mostani demokrata elit csak támogatná a harcokat.
Nyitókép: MTI/AP/Efrem Lukackij
Az ukrán támadásra válaszul Vlagyimir Putyin visszavonta eddigi béketervét, és várhatóan sokkal szigorúbbat dolgoz ki. A brit kormány nem adott engedélyt Kijevnek a Storm Shadow rakéták bevetésére a kurszki műveletek során. Ezekről a témákról kérdezte a Magyar Hírlap Nógrádi György biztonságpolitikai szakértőt.
Ezt is ajánljuk a témában
Nógrádi György sem rejtette a véka alá a véleményét az algériai interszexuális bokszolóról.
„Válaszul a kurszki zseboffenzívára Moszkva közölte, hogy Kijev ezzel eljátszotta a béke- vagy a tűzszüneti tárgyalás esélyét. Ez most csak vicsorgás, vagy vegyük ezt komolyan?” – tette fel a kérdést a riporter.
Nógrádi szerint az ukrán csapatok úgy tudtak támadni, hogy az orosz vezérkar erre nem készült fel. Majd hozzátette, hogy tudásuk szerint jelentették az orosz vezérkari főnöknek, hogy ukrán csapatösszevonás van, de egy orosz vezérkari főnök napi több ezer jelentést kap.
Szerinte az oroszok nem vették komolyan ezt a fenyegetést, mert annyira távol van a Kurszki terület a fronttól.
A biztonságpolitikai szakértő szerint az a probléma, hogy a gázszállítás utolsó oroszországi bázisát is, így bármely pillanatban bármire hivatkozva el tudják zárni az Európába jövő gázt.
Az amerikai vezérkar bejelentette, hogy nem tudtak a támadásról, ez nyilvánvalóan nem igaz. A britek ugyanis bejelentették, hogy ők tudtak róla. Na most, ha a britek tudtak róla, egészen biztos, hogy az amerikaiaknak is elmondták
– tette hozzá Nógrádi.
A biztonságpolitikai szakértő szerint nyilvánvaló, hogy ez az akció a front helyzetét alapvetően nem befolyásolja. Úgy véli, hogy az oroszok lassan, de mennek előre a Donbasz térségében, ugyanakkor Kurszkba komoly erőket kell hozniuk, a különböző tartalékerők mellett a Wagner-csoport erőit és nagyon sok egyebet, mert ki kell verniük onnan, arról a bő ezer négyzetkilométerről az ukránokat. Putyin úgy fogalmazta meg a védelmi minisztérium legfontosabb feladatát, hogy első helyen áll az orosz területek visszaszerzése. „A putyini béketerv lényege az volt, hogy a Krímről tárgyalni sem hajlandó, a Donbasz négy megyéjére igényt tart, és Ukrajna nem lehet a NATO tagja.
Miután az ukránok most támadtak, és itt elég sok polgári személy meghalt, Putyin közölte, hogy az eddigi béketerve lekerült napirendről, új tervet fognak kidolgozni”
– fűzte hozzá Nógrádi.
A riporter azt kérdezte a biztonságpolitikai szakértőtől, hogy szerinte lesz-e még Ukrajnának nagy csapása Oroszország ellen.
Nógrádi szerint nem lesz. A biztonságpolitikai szakértő úgy véli, hogy kulcskérdés az, hogy november 5-én ki lesz az Egyesült Államok következő megválasztott elnöke. „Ha Trump, akkor ő fel fogja hívni Putyint, jó a viszonyuk, és megtárgyalja a béke feltételeit.
Ha a demokraták maradnak, akkor a mostani kurzus folytatódni fog, tehát akkor nem lehet elmondani, hogy ez volt az utolsó ukrán támadás, mert továbbra is küldeni fogják a pénzt és a fegyvereket”
– tette hozzá a biztonságpolitikai szakértő.