Megszólalt az ügyészség: már 16 gyanúsítottja van a DK-s polgármester körüli óbudai korrupciós ügynek

2024. augusztus 15. 09:19

Újabb öt személyt hallgatott ki a Központi Nyomozó Főügyészség.

2024. augusztus 15. 09:19

Fotó: Dobrev Klára Facebook-oldala

A Központi Nyomozó Főügyészség tájékoztatása szerint az óbudai korrupciós bűncselekmények miatt folyamatban lévő nyomozásában újabb öt személyt hallgatott ki gyanúsítottként, akik közül hárman őrizetben vannak.

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Áttörés: megvan az ősz győztese, Magyar Péter selyemzsinórt kapott – itt az új Mesterterv

Áttörés: megvan az ősz győztese, Magyar Péter selyemzsinórt kapott – itt az új Mesterterv
Tovább a cikkhezchevron

A nyomozó főügyészség szerdán összehangolt eljárási cselekményeket hajtott végre az ügyben, amelynek keretében számos helyszínen – köztük a Budapest Főváros III. Kerület Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat épületében, valamint több önkormányzati cégnél – végzett kutatást és lefoglalást. A főügyészség öt személyt hallgatott ki gyanúsítottként.

A szerdán kihallgatott gyanúsítottak között van Kiss László III. kerületi polgármester, egy önkormányzati vezető, valamint a polgármesteri hivatal egy korábbi alkalmazottja, akik jelenleg őrizetben vannak és a letartóztatásuk elrendelését indítványozza az ügyészség.

Ezt is ajánljuk a témában

Mivel vádolják az óbudai polgármestert?

A polgármesterrel közölt megalapozott gyanú szerint, Kiss László a 2019 októberi polgármesterré választását követően megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetni.

A vesztegetési pénz eredetének és céljának leplezése érdekében az önkormányzat fiktív, túlárazott szerződéseket kötött több, erre a célra létrehozott gazdasági társasággal. A valóságban a színlelt vállalkozási szerződésekben írt szolgáltatást, termékbeszerzést nem a szerződő cégek, hanem más gazdasági társaságok teljesítették a szerződésben vállalt árnál alacsonyabb összegért. Esetenként a vállalt munkát az önkormányzat alkalmazottai végezték el.

A polgármestert vezető beosztású személy által az előnyért hivatali helyzetével egyébként visszaélve, bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása bűntettével, valamint más bűncselekmények elkövetésével gyanúsítja a főügyészség.

Az ügy további két újabb gyanúsítottja egy III. kerületi önkormányzati képviselő, valamint az egyik érintett gazdasági társaság ügyvezetője. A büntetőeljárásban korábban gyanúsítottként kihallgatott alpolgármester letartóztatását az ügyészség indítványára a bíróság 2024. október 20-ig hosszabbította meg.

Összesen 81 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pesszimista
2024. augusztus 15. 18:19
A "rendszerváltás" óta majdnem általános a visszaosztás a polgármestereknél. Ezért is olyan népszerű ez az állás. A hatalom így azt buktathatja le , aki neki nem tetszik.
Válasz erre
0
0
bill-murr
2024. augusztus 15. 15:09
A 444, telex, rtl es a tobbi fuggetlenobjektiv nemsoros media szerint csak a fidesz lop… lehet nem is annyira fuggetlenobjektivek mint amennyire allitjak? Kerdezzunk meg egy fuggetlenobjektiv fact-checking szervezetet… ohhh
Válasz erre
2
0
mondeos
2024. augusztus 15. 13:22
Eddigi libsibirka hozzászólások lényege kivonatolva: -Fideszismilyen -Rogántóni -Völnershadl -Pedofidesz
Válasz erre
1
0
gyaloggos
2024. augusztus 15. 12:22
FERKÓ! JÖHET a RINOSÉROSZ-VASTAGSÁGÚ bőr a DK -sok POFÁJÁN! MÁRMINT a filozofálás arról!
Válasz erre
1
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!