Terrortámadás történt egy németországi fesztiválon, legalább hárman meghaltak
Médiabeszámolók szerint a sebesültek közül kilencen életveszélyes állapotban vannak. A szemtanúk állítása szerint arab volt a támadó.
„Ha Brüsszel migránsokat akar, megkapja” – mondta a napokban Gulyás Gergely.
Nyitókép: MTI/EPA/Christopher Neundorf
Legalább három ember meghalt és többen megsebesültek pénteken késő este a németországi Solingenben, amikor egy férfi a városi ünnepségen válogatás nélkül járókelőket szúrt le egy késsel.
Ezt is ajánljuk a témában
Médiabeszámolók szerint a sebesültek közül kilencen életveszélyes állapotban vannak. A szemtanúk állítása szerint arab volt a támadó.
Médiabeszámolók szerint a sebesültek közül kilencen életveszélyes állapotban vannak.
A Bild szerint a rendőrség terrortámadásként kezeli a támadást, sőt arról is beszámoltak, hogy a szemtanúk állítása szerint a támadó bevándorló hátterű volt.
A történtek még nagyobb hangsúlyt adhatnak Gulyás Gergely minapi bejelentésére.
Ha továbbra sem kapunk Brüsszeltől forrást határvédelemre, akkor minden migránsnak fel fogjuk ajánlani a határon, hogy önként és ingyen Brüsszelbe szállítjuk őket. Ha Brüsszel migránsokat akar, megkapja”
– jelentette ki a csütörtöki kormányinfón vezető miniszter.
Ezt is ajánljuk a témában
Gulyás hangsúlyozta: Brüsszel továbbra is rá akarja kényszeríteni Magyarországot az illegális bevándorlók beengedésére.
A Miniszterelnökség később az ATV híradójának is megerősítette, hogy a magyar kormány nem a levegőbe beszél. A tárca azt írta a csatorna megkeresésére:
annyi migránst fognak Brüsszelbe utaztatni, amennyit Brüsszel Magyarországra kényszerítene.
Azt is írták, hogy Brüsszel 700 milliárd forinttal tartozik Magyarországnak, mert 2015 óta ennyit költött az ország határvédelemre, és ennek az összegnek eddig mindössze egy százalékát térítették meg.
Ahogy korábban megírtuk, Gulyás mondatát felkapta a nemzetközi sajtó, és úgy tűnik, eljutott a brüsszeli szocialista polgármesterhez is. Philippe Close az X-en, valamint egy a Mandiner birtokába került, a magyar kormánynak szánt levélben is megosztotta gondolatait a témában.
Ezt is ajánljuk a témában
„Ha Brüsszel migránsokat akar, megkapják őket” – egyirányú jegyet biztosítana a belga fővárosba a magyar kormány Brüsszelbe. Nem sokat kellett várni, meg is szólalt a hírtől megrettent Philippe Close szocialista polgármester.
Ebben a polgármester gyakorlatilag közölte, hogy habár Magyarország az uniós szolidaritás kedvezményezettje (itt vélhetően az uniós forrásokra is gondolhatott a politikus, melyek jelentős része egyébként még mindig igazából politikai alapon van befagyasztva), álláspontja szerint a magyar kabinet mégis „figyelmen kívül hagyja mások érdekeit”, pláne, ha valóra váltja az egyirányú jegyosztogatást:
felelőtlenség a bajba jutott emberek életével a brüsszeliek kárára játszani”.
– érvelt, majd szinte felszólította a magyar a kormányt, hogy Budapest vagy vegye ki a részét az uniós szolidaritásból, például a menekültügyben, vagy lépjen vissza az Európai Unió soros elnökségétől.