Parlamenti pofozkodás: így tette helyre Orbán Viktor Toroczkai Lászlót (VIDEÓ)
„Úgy döntöttünk, hogy Magyarország újra nagy és gazdag legyen. Ezt szolgálja a gazdaságpolitikánk” – húzta alá a miniszterelnök.
Orbán Viktor tusványosi 2024-es beszédében világosan felvázolta a nyugati állapotot és a magyar nagystratégiát.
Nyitókép: Facebook / Tusványos
„Ebből érthetővé vált, hogy miért állunk szemben a nyugati elit elképzelésével, mi több már kialakult helyzetével. Magyarország ezt a helyzetet melynek része a posztnemzeti állapot és a zéró vallás nem fogadhatja el, nekünk a nemzet és a kereszténység – mely alapot nyújt a társadalom működéséhez – a cél. Nyugaton már nem nyújt ehhez alapot a kereszténység, »nincs közerkölcs«, láthattuk ezt a francia olimpia megnyitón – amire utalt a miniszterelnök. Azt is hozzátette, hogy »minden nemzetnek joga van ahhoz, hogy megmutassa saját magát. Hát ezt láttuk!« Hozzátehetjük, hogy a francia blaszfémia az olimpiai megnyitón világosan mutatja meg a nyugati állapotokat, amiből mi nem kérünk.
Orbán Viktor a nyugati kritikákra válaszként azt mondta, a békemisszió, keresztény kötelesség. Ezzel nyitotta beszédét, egyben kijelölve a témát: (1) háború, (2) mi lesz a háború után? (3) hogyan kell az új világra felkészülni?
Rögtön rámutatott arra az ellentmondásra, hogy az Unió célja a béke, ám a béke érdekében támogatja a háborút.
Nem adják fel a háborút, ami eszkalációhoz vezet. Az európai szankció pedig önsors rontás. Ezután rámutatott a legnagyobb problémákra, ami a mai nyugatot jellemzi. Egyrészt nincs közerkölcs, amit jól mutatott az olimpiai megnyitó, másrészt cél a nemzet meghaladása. A migráció által, megszabadulnak az etnikai homogenitástól. Idegen civilizációt engednek be 10 ezer számra, amit Közép-Európa nem tud elfogadni. A másik nagy probléma a nemzet meghaladása, ami a nemzetet átmeneti képződménynek tartja, így ott már posztnemzeti állapotban vannak. Utalt Trumpra aki a posztnemzeti állapotból visszahozná az országot a nemzetállami pozícióba. Nem véletlenül idézte a volt amerikai elnököt, és remélhetően a következő amerikai elnököt, hiszen eszmeisége megegyezik a magyar elképzelésekkel.”
Kapcsolódó vélemény
Orbán Viktor békemissziójának eredményeit összefoglaló levelének nyolcadik pontjában az amerikai Demokrata Párt külpolitikájával való szakítást javasolja.