Magyar Péter szerint az EP-képviselőség a világ „legnagyobb kamuállása” havi 20 ezer euróért, de azért most beülne az EP-be
Magyar Péter az európai parlamenti képviselőségről: „A legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért.”
Drága egybegyűlt hívek! Aki erősen kapaszkodik abba a mondatba, hogy 8 napot lesz csak távol a messiás, az már most kezdje el elengedni ezt is. A biztonság kedvéért.
(Nyitókép: Attila Kisbenedek/AFP)
Megvolt tehát az első Magyar Péter-i értelemben vett nemzeti konzultáció, be is érkeztek a megfelelő válaszok a „Menjek ki Brüsszelbe vagy menjek ki Brüsszelbe?” kérdésre – vagy hát persze lehet, hogy nem mindenkinek volt fura ez a független-objektív felhívás, miszerint „döntsetek, véreim, szem előtt tartva, hogy nyolc különböző ok miatt lesz jó, ha EP-képviselő leszek, ahogyan azt a tanácsadóim is javasolják”,
mellé a szokásos sztárfotóval, ezúttal már félig háttal a nézőnek, a távolba tartván.
Az természetesen elegáns lenne, ha az összes jeles Facebook-rajongó ebben a pillanatban vonná vissza azt a kismillió röhögő és dühöngő fejecskét, amelyet a „meglásd, ki fog menni Brüsszelbe” figyelmeztetésekre sikerült elhelyezni az elmúlt hetekben-hónapokban, de elismerem, hogy zavaróan retrográd módi a két-három nappal ezelőtti mantrát számonkérni, ezekben az izgalmasan változó időkben.
Az Orbán 2007-es mondatát lehet egy furgon tetejéről sugározni reggel, délben meg este, de amit a Peti mondott két hónapja, az ma már olyan iszonyúan irreleváns, hogy egyszerűen vérciki felemlegetni.
Áradjon a Leffe!
Igaz, nem jogos a kommentelőket bántani, ők ugyanis gyanúsan nagyobb arányban könyörögnek a Budapesten maradása mellett, mint ahány nemet sikerült elkönyvelni a szavazáson – ami persze lehet valami hirtelen véletlen is, sőt, akár egy egyszerű fideszes ármány jele: hogy tudniillik nem is a rajongótábor szavazott oly lelkesen a Brüsszelbe távozásra, hanem az ötvenezer fideszes kampányaktivista.
A Péter meg sóhajt és elfogadja. Ilyen ez a közvetlen demokrácia.
De azért mégis tényellenőrizzük az egyik úgynevezett érvet, amely a Brüsszelben kevéssé járatos támogatókat volt hivatott meggyőzni az „igen” szavazatok helyességéről: „Az EP képviselőség egy hónapban körülbelül 8 napi brüsszeli és strasbourgi kinttartózkodással megoldható”.
Ezt is ajánljuk a témában
Magyar Péter az európai parlamenti képviselőségről: „A legnagyobb kamuállás a világon havi 20 ezer euróért.”
Magyar Péterhez hasonlóan véletlenül én is ismerem a járást a Rue Wiertz környékén, ezért ismertetném, hogyan is néz ki az az állítólagos havi 8 nap – különös tekintettel arra, hogy az EP-kampányában hangsúlyos elemként hallhattuk, mennyire nem szabad Deutsch Tamást választani, hiszen ő egy csomószor nem is volt jelen az ülésteremben. Márpedig egy EP-képviselő ücsörögjön ott és nyomogassa a gombot, ha egyszer az a dolga.
Azért pénzelik az uniós adófizetők, a kutyafáját.
Tehát. Vannak a naptárban úgynevezett „piros” hetek: ekkor zajlanak a plenáris ülések, Strasbourgban vagy Brüsszelben. Ez átlagosan havonta négy nap. Aztán vannak a „rózsaszín” szakbizottsági hetek – Deutsch Tamás az előző ciklusban két bizottságban és két küldöttségben volt érdekelt tagként vagy póttagként, Cseh Katalin öt bizottságban és két küldöttségben.
A TISZA-szimpatizánsok elvárása nyilván az utóbbi intenzitású zsizsegés lenne;
de ettől még lehet választani a bizottságosdiból a minimumot is, csak akkor rögzítsük majd, hogy Magyar Péter a deutschi megoldást preferálja [ti. azt, amivel Deutsch Tamást az EP-kampány során jóformán folyamatosan vádolta – a szerk.].
Ezt is ajánljuk a témában
A fejleményt Ceglédi Zoltán se hagyta szó nélkül.
Tehát a bizottsági tagságok számától függően ez jellemzően további három–öt nap lehet, minél magasabb pozíciói vannak az adott képviselőnek, annál több üléssel és potenciális többletnappal;
és akkor vannak még a lila színű képviselőcsoporti hetek, amikor a különböző frakciók az érdemi munkát végzik,
egyeztetnek a jogszabálytervezetekről, boltolnak, lobbiznak nagy erőkkel, havonta minimum két-három napon át. Plusz az úgynevezett netvörking – hiszen egy tantestületnek is mennyivel inkább szerves tagjai azok, akik a szünetekben és az értekezletek előtt-után is ott mászkálnak a folyosókon, mint akik óraadóként csupán az adott 45 percekre vannak jelen az iskolában.
Aki tehát erősen kapaszkodik abba a mondatba, hogy 8 napot lesz csak távol a messiás, most kezdje el elengedni ezt is, a biztonság kedvéért –
és pláne ne legyen meglepve, amikor októberben csak a plenáris ülésekre el fog menni nyolc nap. Vagy persze el lehet kummantani néhány költségvetési szavazást, csak akkor majd azt is vegyük jegyzőkönyvbe, hogy Magyar Péter pontosan azt teszi, amit Deutsch Tamásnak határozottan a szemére vetett.
Annál pedig már csak az lenne elképzelhetetlenebb, ugye, hogy
valaha is eszébe jutna a Várban pózolni,
egy teraszon, lábai alatt Budapesttel, ahogyan azt a csúti diktátor teszi.
***
Ezt is ajánljuk a témában
A feminista szerző szerint a politikus maga ismerte el, hogy „eddig mást mondott”.
Ezt is ajánljuk a témában
Első tagnak és egyben húzónévnek ezúton kérném fel Magyar Pétert a kezdő szint értelemszerű abszolválására. Francesca Rivafinoli írása.