Tömegesen von le az Apple Pay pénzt az emberektől
Több ember is jelezte ezt a problémát.
Az Apple alkalmazásboltjában technikai hiba miatt tévesen terhelték meg magyar bankkártyákat június 26-án, elsősorban előfizetésekhez kapcsolódó tranzakciókkal. Az Apple megerősítette, hogy nem történt adatlopás, és a visszatérítési folyamat már elindult, így az érintett ügyfeleknek nincs teendőjük.
Nyitókép: Jaap Arriens / AFP
Amint már megírtuk tömegesen vont le az Apple Pay pénzt az emberektől, az OTP Bank szakemberei közvetlen kapcsolatba léptek az Apple londoni központjának szakértőivel. A vállalat arról tájékoztatta a bankot, hogy azonosították a hibát, amely miatt szerdán délután számos téves levonás történt az App Store-ban regisztrált bankkártyákkal rendelkező ügyfelek számlájáról, anélkül hogy vásárlás történt volna.
Az Apple kidolgozta a megfelelő eljárásrendet a hiba kezelésére. Az OTP Bank azt az ígéretet kapta, hogy még pénteken elküldik a korrekciós adatcsomagokat a kártyatársaságoknak, hogy segítsenek a magyar kártyákra indokolatlanul terhelt tételek elszámolásában a hazai bankok számára.
Ezt is ajánljuk a témában
Több ember is jelezte ezt a problémát.
Az OTP Bank ennek alapján a lehető legrövidebb időn belül rendezi ezeket a tételeket ügyfeleinél, de a számos tétel miatt ez akár több napot is igénybe vehet.
Csütörtökön a Magyar Bankszövetség, az érintett bankok és a Magyar Nemzeti Bank is nyugtató közleményeket adtak ki az Apple alkalmazásboltjának technikai problémáiról, de a magyar felhasználókat szerdától nyomasztó helyzet még mindig fennáll: hiába dolgozik az Apple a megoldáson, és hiába ígérte minden releváns szerv, hogy visszakapják a pénzüket, újabb összegekkel terhelték meg a kártyáikat.
Ezt is ajánljuk a témában
Az Apple megerősítette, hogy nem történt adatlopás, és a visszatérítési folyamat már elindult, így az érintett ügyfeleknek nincs teendőjük.
Ez olykor még akkor is megtörtént, amikor a kártyát már befagyasztották vagy letiltották, sőt, ha nem volt pénz a számlán, a levonás még akkor is megtörtént, ami többeknek mínuszba vitte az egyenlegét. Egy pénzügyi szakértő a Telexnek azt javasolta, hogy mivel érdemi hivatalos tájékoztatás gyakorlatilag nincs az ügyben, mindenki gyűjtse össze a gyanús tranzakciókat és jelentse be azokat a pénzintézeténél. A kormány is foglalkozik az üggyel, az ígéret szerint egy héten belüli kártalanítást várnak el a bankoktól.