Fotó: Czuczor Gergely Facebook-oldala
Hogyan kötődik Budaörshöz?
Születésemtől, 1978 óta élek Budaörsön. Édesanyám révén tősgyökeres budaörsi sváb felmenőkkel, míg édesapám oldalán felvidéki gyökerekkel rendelkezem. A családom, a barátaim, az egyházközségem, munkahelyeim révén ezer és ezer szállal kötődőm Budaörshöz. Eddigi pályafutásom egyik legnagyobb büszkesége is Budaörsön valósult meg, amikor 2011-ben életre hívtuk a Szent Benedek Technikumot. Tanárként, egykori igazgatóként sok száz budaörsi családdal ismerkedhettem meg. Felemelő élmény, mikor egykori diákjaim bemutatják házastársukat és gyermeküket, vagy jelen lehetek a mostani diákjaink keresztelőjén, bérmálásán. Ezen túl huszonöt éve aktívan veszek részt Budaörs közéletében, ebből két cikluson keresztül voltam már önkormányzati képviselő, jól ismerem az itt élők problémáit, vágyait. Tudom, hogy milyennek szeretnék látni Budaörsöt az itt élők.
Budaörs az ország egyik leggazdagabb települése? Mi hibádzhat?
Budaörs fejlődése megrekedt. Lassan minden környező település élhetőségben, fejlődési ütemében, csinosságban utoléri, sőt lehagyja városunkat. Tíz évvel ezelőtti világunkhoz képest a fáradtság, a lendületvesztés érezhető Budaörsön. Adóinkból a saját jövőnket felélve, óriási összeget költ pazarló módon Budaörs évről évre a saját üzemeltetésére.
Miközben a bevételeink lehetővé tennék, mégis számtalan, a budaörsiek által megfogalmazott jogos igény, panasz megoldatlan marad.
Véget kell vetni annak a fejlődést akadályozó, önön felelősségét hárító városvezetői gyakorlatnak, amely saját tehetetlenségét, fáradtságát folyamatosan a kormányra hárítja. Az elmúlt 10 évben önerőből szinte semmi nem épült Budaörsön, ezen változtatnunk kell, mert minden környező település élhetőségben, fejlődési ütemében, csinosságban utoléri, sőt lehagyja városunkat.
Polgármesterként fiatalos, tervszerű, eredményorientált, a mindenkori kormánnyal megegyezést kereső városvezetést fogok megvalósítani. Innovatív technológiák alkalmazásával okos várossá tesszük Budaörsöt. A sok esetben áldatlan parkolási helyzeteket felszámoljuk, és a helyieket részesítjük előnyben. A város egészét átszövő kerékpárúthálózatot hozunk létre, hogy ezzel is csökkentsük a belső autós forgalmat. Tudatosan csökkenteni fogjuk városunk ökológiai lábnyomát, több zöldfelület létrehozásával és a környezetvédelemi szabályok betartatásával. Budaörsnek élettel teli közösségi terekre, városunkhoz méltó főtérre, sétálóutcára, megfelelő közvilágításra, a mai igényeket kiszolgáló piacra, több játszótérre, tisztább, zöldebb közterületre, rendezett parkolásra, az óváros történelmi arculatát megőrző építési szabályokra és erősebb szociális hálóra van szüksége. Budaörsnek valódi 5-10-15 éves városstratégiai koncepcióra van szüksége, amely olyan jövőképet ad, ami nem puszta pénzforrásként tekint a városra és nem áll meg az üzemeltetésnél.