A felsőoktatás és szakképzés kapcsán szerinte azt a három kérdést kell feltennünk, hogy jobbak lettünk-e, többen választják-e a felsőoktatást és a szakképzést, illetve hogyan állnak finanszírozási szempontból. „Kijelenthetem, hogy minden területen előreléptünk” – mondta Hankó.
Tájékoztatása szerint összesen 310 ezren tanulnak a magyar egyetemeken, ami annak köszönhető, hogy előrébb léptünk a nemzetközi rangsorokban, és egyre erőteljesebb a tudományos teljesítményünk.
Ráadásul az előrelépés a nemzetközi listákon úgy valósult meg, hogy