Első ránézésre is értelmetlen fejlesztésbe vágott bele a bajai önkormányzat a tavasszal – hívták fel a figyelmünket helyi lakosok. Az exmomentumos Nyirati Klára által irányított város egy új kommunikációs csatornát hozott létre, hogy azon keresztül tájékoztassa a lakosságot a fontosabb hírekről, eseményekről illetve, hogy ezen keresztül tartsa a kapcsolatot a lakosokkal.
A város honlapjáról is elérhető tájékoztatás szerint az alkalmazást közösségek, önkormányzatok és intézmények számára fejlesztettek ki, hogy könnyen és gyorsan kapcsolatba léphessenek a polgárokkal. „Ha egy utcát le kell zárni, vagy viharhelyzet miatt biztonsági figyelmeztetés van érvényben, a lakók tájékozódni tudnak az alkalmazáson keresztül. Gyors, egyszerű, adatvédelmi szempontból biztonságos és mindenki számára díjmentesen elérhető.”