Már Karácsony 2019-es kampányában is feltűntek
A vizsgálat feltárta, hogy a hálózat legkésőbb a 2019. évi önkormányzati választások során is működött, és Karácsony Gergely főpolgármester-jelölti kampányában is feltűntek.
Mint fogalmaztak, „a DatAdat által a Karácsony-kampány számára felkínált szolgálatás az emberi méltóságot sértő, előítéletes kategorizálást alkalmazott a választók csoportosítása során, és a számukra eljuttatandó üzenetek meghatározásánál”.
A DatAdat módszertanában többek között „magasan kvalifikált baloldali kozmopolita” és „alacsony státuszú, közepes kvalifikált szociális nacionalisták” csoportokat határoztak meg, akiket a „kormánnyal való összetűzésekkel, a politikusok magánéletével, zűrös ügyeivel, EU-s pénzek elsikkasztásával és az átlagemberek kisemmizésével kapcsolatos hírekkel lehet triggerelni”.
A feltárt információk alapján a DatAdat által kínált szolgáltatás kiterjedt közösségi média felületek, 10 ezer botfeliratkozó, valamint tömeges e-mail-küldő és online petíciós rendszer üzemeltetésére, amely
lehetőséget teremtett dezinformációs kampányok lefolytatására
– húzták alá.
A hálózat egyik fő donora Soros György
A hálózat jelenleg is aktív, egész Közép-Európára kiterjedő politikai és üzleti érdekei vannak – idézte a Hivatal közleményét a lap.
Befolyásolási kísérleteik célja, hogy olyan politikai erőket juttassanak hatalomra, amelyek az érdekeiknek megfelelő döntéseket hoznák meg.
A hálózat egyik fő donoraként Soros Györgyöt nevezték meg.
„Az érdekcsoportokkal kapcsolatban az is bebizonyosodott, hogy céljuk az orosz–ukrán háború eszkalációja, amely egyértelműen ellentétben áll hazánk érdekeivel”