Kalapács alá kerül a Telesport legendás stúdióemblémája
2024. május 04. 21:55
Knézy Jenő, Hajdú B. István és Csisztu Zsuzsa is a logó előtt ülve mondta a sporthíreket.
2024. május 04. 21:55
5 p
0
0
106
Mentés
Nyitókép: Múzeum Antikvárium/Plakátfiú
Különleges tévés relikvia kerül kalapács alá május 9-én egy pesti árverésen, méghozzá a Telesport stúdiójában kihelyezett háttérelem, a közismert TS-logó, amely 1989 és 1994 között volt látható a műsorvezetők mögött. A neves tervezőgrafikus Markó Nándor készítette. A nagyméretű, préselt üvegszálból és műanyagból megálmodott jelkép minden adásban látható volt, így hamar megismerte az ország. 1989-ben már a köztelevízióban is érezték, fontos a marketing,
így nem csak új logót terveztettek a Telesportnak, hanem a műsorvezetők is emblémával ellátott zakóban ültek kamera elé, ami itthon újdonságnak számított.
Az emblémát később megváltoztatták, a most árverésre került háttérelem az árverezőház tudomása szerint a Magyar Televízió múzeumába került, majd annak megszűnése után magántulajdonba.
A TS-logó előtt beszélt többek között Vitray Tamás, Knézy Jenő, Gulyás László, Gundel Takács Gábor, Palik László és az akkori fiatalok, Hajdú B. István és Faragó Richárd. Nem mellékesen Csisztu Zsuzsa is, aki jelenleg a Nemzeti Sport főmunkatársa. Ő 1992-ben került a Telesport szerkesztőségébe és örömmel gondol vissza arra az időszakra. „A Telesport szakmai szemmel nézve komoly iskola volt, ott tanultam meg, hogy a tévézés csapatmunka, és a TS-nek köszönhetem, hogy azóta is szerkesztői szemmel gondolkozom. Az egyik héten ügyeletes riporter voltam, a következőn szerkesztő, majd a harmadik héten a szerkesztő munkatársa, végül a negyediken műsorvezető. Ennek a vetésforgónak köszönhetően pedig alaposan megismerhettem a szakmai munka minden területét. Kellemes emlék, nagy presztízse volt annak, hogy valaki a Telesportnál lehet szerkesztő-riporter” – mondja Csisztu Zsuzsa, aki a Mandinertől értesült róla, hogy árverésre került a stúdió közismert látványeleme:
„Ennek a relikviának szerintem a Magyar Televízióban lenne a helye, remélem, oda is kerül az árverés után”
– folytatta a sportriporter, aki az emblémás zakókra is kitért: „Emlékszem, volt lazac színű TS-emblémás zakó és világoszöld, az utóbbi szerintem még ma is megvan valamelyik gardróbszekrényemben” – összegzett Csisztu Zsuzsa.
A különleges tévés relikviára a Múzeum Antikvárium és a Plakátfiú közös árverésén lehet licitálni,
a TS-logó kikiáltási ára 60 ezer forint.
Nagy a valószínűsége, hogy ennél magasabb áron kel majd el az az embléma, amely előtt a fél ország hallgatta esténként a sporthíreket. Az árverésen amúgy egy másik tévés relikvia is feltűnik majd, méghozzá a Magyar Televízió 2-es csatornájának logója, amely 1989 és 1991 között, tehát a rendszerváltás izgalmas időszakában volt látható a csatorna beszélgetős műsoraiban.
Ifjabb Szabó Lőrinc válogatott röplabdázó és reklámfilm-rendező lett és egész életében küzdött azzal a gyönyörű és nyomasztó teherrel, hogy ki volt az édesapja.
Az M4 Sport műsorában Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke és Csisztu Zsuzsa alelnök ismertette, kik kerültek az első három közé az egyes kategóriákban a 67. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán.
„Ha az ember becsületes, az bizalmat szül, tiszteletet teremt és baráti kapcsolatot a gyűjtőkkel” – mondja Szőnyi Endre, aki 46 éve dolgozik az antik könyvek világában.
Novemberben csökkent az építőipar termelése, de a rendelésállomány 26,7 százalékos emelkedése az infrastrukturális projektekben bizakodásra ad okot. A vállalatok azonban továbbra is kivárnak a bizonytalan gazdasági környezet miatt.