Tisza Párt, diszkós balhé, üzengetés – de mégsem ezek miatt távozott a fiatal sportigazgató

Nem tartott sokáig Horváth Csenger megbízatása.

A DVTK korábbi sportigazgatója becsületsértés miatt feljelenti az M4 Sport riporterét, és ha sérelemdíjat ítélnek meg neki, akkor azt egy olyan alapítványnak ajánlja fel, amely a családon belüli erőszak ellen jött létre.
Horváth Csenger, az élvonalbeli DVTK labdarúgócsapatának korábbi sportigazgatója feljelentést tesz Knézy Jenő, az M4 sportkommentátora ellen, akinek az Újpest elleni pénteki bajnoki mérkőzésen tett kijelentéseit
A panaszt az M4 vezetéséhez és a Médiahatósághoz is benyújtotta, és azt kéri, hogy a csatorna határolódjon el a sértő megnyilvánulásoktól.
A Blikk szúrta ki Horváth reakcióját a közösségi oldalán, melyben azt írja, hogy panaszt nyújtott be az M4 igazgatójának és a Médiahatóságnak a 2025. július 25-én az M4 Sport televízió által közvetített Újpest–DVTK labdarúgó mérkőzés élő adása kapcsán. Az ügy előzménye, hogy Knézy a közvetítés során úgy fogalmazott: „Horváth Csenger inkább a botrányairól volt híres, hírhedt, mint a munkájáról.”
Horváthot tavaly novemberben nevezték ki a miskolci együttes sportigazgatójának. Az akkor 27 éves szakember előbb életkora, majd diszkós balhéja miatt került a figyelem középpontjába, később pedig a diósgyőri ultrák is üzentek neki, mielőtt idén júniusban közös megegyezéssel távozott a posztjáról. A fiatal sportvezető egyébként a politikában is kipróbálta magát: rövid ideig Magyar Péter pártja, a Tisza Párt Facebook-csoportjánál dolgozott.
Ezt is ajánljuk a témában
Nem tartott sokáig Horváth Csenger megbízatása.
„A közvetítés során ifj. Knézy Jenő kommentátor a diósgyőri sportvezetői munkámmal kapcsolatban olyan megjegyzéseket tett, amelyek becsületsértőek, de legalábbis sportszerűtlenek és ízléstelenek voltak.”
Az elhangzottak sértik az emberi méltóságomat, valamint valótlan állításokat tartalmaznak. A szakmai tevékenységemet érintő személyeskedő megjegyzések és minősítések nagy nyilvánosság előtti hangoztatása túllépi a riporteri szabadság és a véleménynyilvánítás határait. Ügyvédi álláspont szerint ezek kimerítik a Büntető Törvénykönyv 227. §-a szerinti becsületsértés tényállását
– írta Instagram-oldalán Horváth, aki egy újabb posztban megerősítette, hogy
becsületsértés miatt feljelentést tesz, és ha sérelemdíjat ítélnek meg neki, akkor azt egy olyan alapítványnak ajánlja fel, amely a családon belüli erőszak ellen jött létre.
Horváth ezen kívül azt kérte, hogy a műsor esetleges ismétléseiben, valamint a Médiaklikk felületén a kifogásolt szövegrészt némítással vagy egyéb módon tegyék elérhetetlenné. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta:
Knézy Jenő bocsánatkérésére nem tart igényt.
Székely Dávid, az M4 Sport csatornaigazgatója a Blikk megkeresésére nem kívánta kommentálni az információt.
Knézy Jenő pénteki megjegyzései ellen Robbie Keane, a Ferencvárosi Torna Club ír vezetőedzője is szót emelt, aki azt sérelmezte, hogy a kommentátor túl kritikus volt az egyik fiatallal szemben.
„Egy dolgot nem szabad: hogy ha egy fiatal játékos rossz teljesítményt nyújt, akkor rögtön élesen kritizáljuk őt. A tegnapi meccsen például a kommentátor kemény szavakkal illette a 18 éves labdarúgót (minden bizonnyal a DVTK-s Szakos Bencére utalt – a szerk.). Ha a fiatalszabállyal tényleg segíteni akarjuk őket, akkor segítsük ilyen formában is. Ha hibáznak, akkor ne bíráljuk őket ennyire. Ezt nagyon nem szeretem” – nyilatkozta Keane.
Fotó: MTI/Purger Tamás (illusztráció)