Magyar és francia zászlóval pózolt Kajdi Csaba
Ezért érdemes volt elutazniuk.
Mező Gábor szerint a rendszerváltás társadalmi nyertesei annak az elitnek a tagjai, „amelyik gond nélkül átmentette magát”.
Nyitókép: Képernyőfotó
Mező Gábor történész-kutató volt nemrég a Patrióta Youtube-csatorna vendége. „Párttitkár unokából befolyásos politikus, hírszerző gyerekéből rádiós műsorvezető, külkereskedő fiából pedig reklámszakember.Csak néhány történet, amely jól mutatja, hogy az egykor magas polcon lévő káderek leszármazottjai, miként részesültek a szülői/nagyszülői örökségből, akikről
a széles közvélemény nem is sejti, hogy milyen háttérrel érkeztek a közéletbe”
– hangzott el a műsor legelején.
A műsorvezető azon kérdésére, hogy kik a rendszerváltás társadalmi nyertesei, Mező azt válaszolta, hogy „az az elit, amelyik gond nélkül átmentette magát”. A politikai kommentátor ezúttal a kommunista celebvilágról és a kádergyerekekről beszélgetett a kutatóval .
A tablón olyan közéleti szereplők szerepelnek, mint Alföldi Róbert, Bródy János, Frei Tamás, Geszti Péter, Havas Henrik, Juszt László, Kajdi Csaba és Szilágyi János.
Déri Stefi a névsorolvasás után megjegyezte, hogy „van közöttük, akinek a tehetsége elvitathatatlan, de a karrierjének gyors felfutásához szüksége volt valami másra, valami pluszra”. Majd azokat a kérdéseket tette fel, hogy „hogyan is lehetett volna valaki a ‘70-es, ‘80-as években népszerű anélkül, hogy odaengedték volna? S a '90-es években ezt miként tarthatta meg?”
Elsőként Kajdi Csaba/Cyla karrierjét vették górcső alá. Elhangzik, hogy Kajdi egy olyan „elitsorsú” baloldali influenszer, aki „megítéli milyen a magyar társadalom”. Mint ismert, egy modellügynökség tulajdonosa, gyermekkorát a ‘80-as években Franciaországban töltötte. Az üzletember úgy véli, hogy „ezek az évtizedek nem voltak olyan sötétek, mint amilyennek láttatják őket”.
Ezt is ajánljuk a témában
Ezért érdemes volt elutazniuk.
Mező Gábor szerint Cyláról a kutya nem tudná, hogy ki volt az anyja meg az apja, ha ő maga nem pojácáskodik egy viszonylag ismert műsorban,
ahol teljesen lazán elmesélte, hogy a ‘80-as évek milyen vidáman élt. S ha nem is élt Franciaországban, de a nyarakat a Riviérán töltötte” – idézte fel Kajdi, többek között a Partizánnak adott interjúját a történész, aki szembe állította ezt a magyar valósággal, ahol sokan Nyugatra sem jutottak el, sőt, mi több, „volt, akinek az apja börtönben ült. (...) A nyolcvanas években itt kommunista diktatúra volt. Elég nagy ostobaság azzal kérkedni, hogy valaki milyen jól élt” – hangzott el.
Cyla ráadásul azt is „lazán” elárulta, hogy az édesapja az Interagnál dolgozott, ami Mező megfogalmazása szerint „az egyik legsötétebb hátterű állambiztonsági, külkeres cégnél, melynek a vezetője Gerő László volt”. Az édesanyja pedig a Vasas szakszervezet nemzetközi osztályán dolgozott, „olyan pozícióban, ahova akárki nem kerülhetett” – tette hozzá az újságíró.
A történész-kutató később kérdésre válaszolva leszögezte, hogy
a baloldali influenszerkedés „papírforma”.
„Már az is hálás, hogyha valaki ilyen háttérrel nem politizál. Nagyon sok olyan lehet, aki milliárdos vagy milliomos abból a tőkéből, amit a szülők akkor összelopkodtak vagy összeszedtek a ‘80-as években, de nem ismerjük őket, mert nem keresik a reflektorfényt” – jegyezte meg.
A történész később arra is kitért, hogy szerinte „összenő, ami összetartozik. Donáth Anna maga is tipikus jelennség, nem nagyon tudjuk mi az ő saját teljesítménye. Magyarországon, ahol 1990-ben nem történt meg a rendszerváltás, – sőt, a mai napig nem fejeződött be – Donáth Anna sem tehet arról, hogy ki a nagyapja vagy az apja” – magyarázta Mező Gábor.
A teljes beszélgetést, melyben többek között az is kiderül, ki volt az a zenész, akit a mi „John Leninünkként” emlegettek, alább tekintheti meg:
Ezt is ajánljuk a témában
A liberális EP-képviselő az influenszer segítségével mutatja be, hogyan működik az uniós gépezet.