A beszélgetés során szóba került, hogy Németh Balázs neve a sajtóban előkerült, mint a kormánypártok lehetséges főpolgármester-jelöltje. Erre a rövidesen új projektbe kezdő Német azt válaszolta, hogy „a kiindulási pont egy tavalyi történet. Épp öltönyben, nyakkendőben tankoltam, amikor egy benzinkutas srác megkérdezte, hogy állnak a világbajnokság előkészületei, majd hirtelen a semmiből azt kérdezte, hogy utána én leszek-e a főpolgármester. Ezután rengeteg ismerős és ismeretlen is ugyanezt kérdezgette. A vb óta eltelt fél év, a közösségi oldalamon nem posztoltam azóta, de a mai napig kérdezik, hogy mikor lesz a nagy bejelentés”.
Emlékeztetett, hogy „sajtóhírek szerint a sikeres vb után magas rangú politikusok között is felvetődött a nevem,
de hivatalos és informális megkeresést sem kaptam.