Vitézy Dávid bejelentette: elindul a főpolgármester-választáson
A közlekedési szakember szerint a fővárosban jelenleg mindent átsző a két politikai oldal háborúja.
Karácsony Gergely nettó fideszes hergelésnek nevezte Vitézy tervét, aki szerint viszont a tömegközlekedés nem lehet hajléktalanszálló.
Nyitókép: Facebook
Ahogy megírtuk, Vitézy Dávid Facebook-oldalán jelentette be, hogy elindul Budapest főpolgármesteri székéért. Új posztjában most arról ír, hogy főpolgármester-jelöltként első programpontjai között vállalta egy új BKK-rendészet létrehozását. Hozzátette: a terv két irányból is kritikát kapott. A Város Mindenkié hajléktalanügyi mozgalom azt a mondatát tette kritika tárgyává, miszerint a tömegközlekedés nem lehet hajléktalanszálló, míg
Karácsony Gergely főpolgármester „nettó fideszes hergelésnek” nevezte
a BKK-rendészetre vonatkozó tervét.
Vitézy most saját tapasztalataira hivatkozva leszögezi: „Ne csináljunk már ebből a témából is pártpolitikát! A fideszes, az ellenzéki és a nem politikai táborokban gondolkodó utasok egyaránt megérdemlik, hogy biztonságos és kulturált körülmények között utazhassanak. Ez nem pártpolitikai kérdés.
Utazom én is, látom, amikor a villamos fele üres, mert befogott orral is alig lehet ott megmaradni. Ne tegyünk úgy, mintha ez normális lenne.
Mindennap tömegközlekedem,
ha a főpolgármester szerint ez csak »hergelés«, javaslom, kérdezze meg az utasokat vagy utazzon egyet a 28-as villamoson.”
Hozzáteszi: természetesen a fővárosi szociális ellátórendszer keretei között segíteni kell mindenkinek, aki segítségre szorul. Szerinte ezen a fővárosban bérlakások építésével és a szociális ellátórendszer továbbfejlesztésével kell segíteni, nem félrenézéssel a tömegközlekedésen jelentkező problémákról.
Vitézy hangsúlyozza: „Mivel számos esetben nem feltétlenül bűncselekményekről, hanem az utazási szabályok megsértéséről van szó, ezért a rendőrség nem mindig tud vagy van kapacitása fellépni.
Ezért kell a Fővárosi Önkormányzati Rendészetet fejleszteni, mely az elmúlt 5 évben elveszítette felügyelői létszámának közel egyharmadát,
208-ról 145-re csökkent a fővárosi rendészek száma az önkormányzati ciklus eleje óta.”
Ha főpolgármester lesz, írja, ezt a folyamatot megfordítják, létrehozzák 200 fővel a BKK-rendészetet hatósági személyekből álló önkormányzati rendészekkel. A BKK kék lámpás autói segítségével a rendészek akár a mozgásban lévő tömegközlekedési járműveket is le tudnak majd követni és így gyorsan az egész városba oda tudnak majd érni, ha a járművezető vagy az utasok segítséget kérnek.
„A messziről bűzlő, másokat zaklató, nőket fogdosó utasokkal szemben érvényesíteni kell az utazási szabályokat.
Ebből az álláspontomból nem fogok engedni” –írja Vitézy Dávid.
Ezt is ajánljuk a témában
A közlekedési szakember szerint a fővárosban jelenleg mindent átsző a két politikai oldal háborúja.