Donáth Anna tehát úgy gondolja, hogy az Isztambuli Egyezmény megvédte volna Varga Juditot és mindenki mást is a kapcsolati erőszaktól, ezzel viszont csak az a probléma, hogy semmilyen információt, adatot, statisztikát nem mellékelt posztjához, amely azt bizonyítaná, hogy köddé vált a kapcsolati erőszak a dokumentumot ratifikáló országokban.
Egyébként nem csak a Momentumnak, az MSZP-s Gurmai Zitának és a párbeszédes Szabó Tímeának is az Isztambuli Egyezmény juthatott eszébe Varga Judit történetéről.
A parlament honlapja szerint ugyanis Gurmai és Szabó együtt nyújtották be szerdán a ratifikációra vonatkozó javaslatot.
Mi a baj az egyezménnyel?
A kormánypártok többször is elzárkóztak a dokumentum ratifikációjától, amit azzal indokoltak, hogy az egyezmény bújtatott genderideológiát tartalmaz, a magyar jogrendszerbe pedig bármilyen hasznos szabályozást át lehet ültetni, ehhez nincs szükség egy kifogásolható egyezmény elfogadására.
Talán csak véletlen egybeesés, hogy a Telex éppen ma jelentetett meg egy az egyezményről szóló tájékoztató cikket, amelyben szintén megpendítik Varga Judit szomorú történetének húrjait.
„Verbális és fizikai erőszakról ír Varga Judit abban a posztban, amelyben a volt férje, Magyar Péter nyilvánosságra hozott hangfelvételére reagál. Eközben a volt igazságügyi miniszter Vargát többen a családon belüli és kapcsolati erőszak ellen létrejött Isztambuli Egyezmény elutasítása miatt kérik számon” – írják a cikk szerzői.