A rendőrség a lapnak konkrétan el is magyarázta, hogyan történik mindez. „A sértettek autóikat nyitott állapotban, a benne lévő indítókulccsal őrizetlenül hagyták közterületen, amíg rövid időre bementek egy közeli üzletbe, előfordult, hogy a motort sem állították le. Így
az elkövetők a tulajdonosok figyelmetlenségét és nemtörődömségét kihasználva könnyebben eltulajdoníthatták a járművet.”
Megjegyezték, hogy a második leggyakrabban alkalmazott módszer sem igényel „speciális informatikai hátteret” vagy bármilyen extra felkészültséget a bűnözőktől az egyre modernebb autók világában. Ellopják és zsebre teszik a kulcsot, aztán azzal kinyitják, elindítják és viszik kocsit.