Példaképéről és az esti programjáról is mesélt a köztársasági elnök (VIDEÓ)
Sulyok Tamás több személyes kérdésre is válaszolt a közösségi oldalán.
Arra jutott: az új köztársasági elnök édesapja lehet, hogy náciszimpatizáns volt, sőt, lehet, hogy ő írt egy kifejezetten nácipárti cikket egy megyei lapba '44-ben.
Élők elhunyt felmenőinek denunciálása révén kielégített feltűnési kényszer versenyében Ungváry Krisztiánt e pillanatban lenyomta Karsai László.
Az ismert néhai történész Karsai Elek fiaként olykor kirohanásai miatt szintén pillanatokra ismert történész most azzal került nyolc percre a rivaldafénybe, hogy arra jutott, az új köztársasági elnök édesapja lehet, hogy náciszimpatizáns volt, sőt, lehet, hogy ő írt egy kifejezetten nácipárti cikket egy megyei lapba '44-ben.
Feltevését korabeli dokumentumokra alapozza, igaz, ugyanezekben a korabeli dokumentumokban számos tanú azt állítja, hogy a szóbanforgó cikket nem Sulyok édesapja írta.
Ma már nem tudjuk megállapítani ki írta a cikket, csak azt, hogy immár sorozatban mondják fel az 1990 után kialakult közmegegyezést néhányan, miszerint nem „apákésfiúkozunk”. Súlyosan ártva ezzel a polgári jóízlésnek, az értelmes vitának egyaránt.
Sulyok Tamás lehet, hogy kitűnő államelnök lesz, lehet, hogy jelentéktelen, majd kiderül. Amit már most tudunk, hogy békésebb korokban rácsodálkoznak az emberek arra, miképp lehet, hogy a vészkorszakban,
az ötvenes években úgy lealjasodott a táradalom egy része, hogy kényszeresen feljelentette a szomszédját, munkatársát, kollégáját.
Mai szakkifejezéssel: karsaiskodott.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán