Szürreális dokumentumfilm a 444-en: a hajléktalan dolgozik, az általa befogadott transznemű meg streamingel
Egy hajléktalan által befogadott transznemű fiatalról és kettejük kapcsolatáról tett közzé dokumentumfilmet a 444.
Sorozatot forgatnak Kemény Dénes legendás vízilabdázóiról is.
Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
***
Televíziós produkciók gyártására szavazott meg támogatásokat a Nemzeti Filmintézet, amelyek között Krausz Ferenc Nobel-díjas fizikus életét és munkásságát, valamint az 1956-os szabadságharcos, Wittner Mária életét bemutató alkotások is készülnek. A mozi nézettségi rekordot hozó A nemzet aranyai című dokumentumfilmet követően sorozat dolgozza fel a Kemény Dénes vezette magyar férfi vízilabda-válogatott sikereit – írja az intézet honlapja.
A Nemzeti Filmintézet (NFI) egyik legfontosabb vállalása a televíziós bemutatásra és streaming szolgáltatásra készülő alkotások pályázati úton történő támogatása – a szervezet ezúttal hét produkciónak szavazott meg gyártási támogatást.
A tavaly Nobel-díjjal kitüntetett Prof. Dr. Krausz Ferencről dramatizált dokumentumfilm készül, a szintén díjazott Karikó Katalinról ellenben nem forgatnak – legalábbis egyelőre. A Kiss Gábor István által rendezett egész estés alkotás elkészítését 151,9 millió forinttal támogatja az NFI.
A nemzet aranyai címmel pedig sorozat készül a három olimpiai aranyérmet szerző magyar férfi vízilabda-válogatottról, amely az azonos című, rekordnézettségű mozifilmhez hasonlóan a legendás csapat világhírű sikerekkel tarkított időszakát idézi fel.
A sorozatot, amelynek létrejöttét 198,5 millió forinttal támogatja a szervezet, a közel 100 ezres mozis nézettséget elérő dokumentumfilm alkotója, Zákonyi S. Tamás és Elek Ottó rendezi.
Emellett Eperjes Károly színművész főszereplésével egy hét epizódból álló dokumentumfilm sorozat is készül, a Wittner Mária életét feldolgozó, 200 nap című dokumentumfilmet pedig Koltay Gábor rendezésében tekinthetjük majd meg.
A közelmúltban elhunyt, példaértékű közéleti tevékenységet folytató Corvin-közi forradalmárt előbb halálra, majd életfogytiglani szabadságvesztésre ítélték 1956-ban,
a róla szóló alkotás a siralomházban töltött napjait dolgozza fel, felidézve a forradalom eseményeit – írják.