A tárgyalások elmaradásának azonban épp az a következménye az MSZP-s képviselő szerint, hogy a helyi politikusok csak találgathatnak, Baranyinak mi a szándéka, hiszen ezt nem osztja meg velük. „Egy komoly politikus nem a tévéstúdiókból, rádióműsorokból, különböző portálokból vagy a Facebookból üzenget a partnereinek, hanem közvetlenül tájékoztatja őket és ily módon rendezi az esetleges vitás ügyeit is” – fogalmazott Torzsa.
Arra a kérdésre, hogy amennyiben nem lesz megállapodás a Baranyival, ragaszkodik a független státuszához, az ellenzéki pártok állítanak-e önálló polgármester-jelöltet, a képviselő azt mondta,
ezt a lehetőséget sem zárják ki, de erre nyilván csak alapos mérlegelés után kerülhet sor.
Torzsa azt is kijelentette, mindez nem csupán a hatalomtechnikáról, a pozíciók elosztásáról szól; vannak olyan szakpolitikai ügyek, amelyekben nem értenek egyet Baranyival. Ilyen például a tömbrehabilitáció folytatása, illetve az Ecseri úti metróállomás felszínének a rendbe hozatala. Az ellenzéki pártok úgy vélik, fel kellene gyorsítani az önkormányzati bérházak felújítását, hiszen a 36 épület mindegyikével vannak – többek között tartószerkezeti – problémák, néhány pedig különösen rossz állapotban van.
A polgármesternek azonban nem ez a prioritása, számára fontosabbak a közterületek, a látványberuházások, így ő inkább a metróállomásnál építtetne milliárdokért üvegbódékat és csilivili, zöldtetős pagodákat négyzetméterenként 2,4 millió forintért, hivatkozva arra, hogy ezeket a területeket többen használják, mint a bérlakásokat.
Torzsa szerint mindez értékválasztás kérdése, mindkét projektet ugyanis nem bírja el a kerület büdzséje.
Az MSZP-DK-szövetség azonban eddig nemcsak Baranyival nem tudott megállapodni, de a többi ellenzéki párttal sem. Komoly tárgyalások – ahol azt vitathatnák meg, hogy mit csináljanak a következő öt évben a kerületben – nem folynak közöttük, s ha találkoznak is, ezeket legfeljebb informális beszélgetéseknek lehet nevezni Torzsa szerint.