A megmozdulás ugyanakkor aligha nevezhető pártpolitikától mentes, alulról szerveződő eseménynek, mivel
az egyik felszólaló, Bencze János a Jobbik országgyűlési képviselője és az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának a tagja.
A szervezők és a felszólalók a közösségi oldalán található bejegyzések is rámutatnak a szervezők és a felszólalók kormányellenes nézeteire.
Nagy érdeklődés ugyanakkor nem várható, erről maga Kernbaum Anita beszélt az ATV-ben. Arra számít, legjobb esetben is száz résztvevője lehet a háromnapos fővárosi gazdatüntetésnek.
Valós problémák, eltúlozva
A gazdatüntetés mögötti kormányellenes politikai akció nem csak a szervezők nyílt kormányellenességén érhető tetten, de az elégedetlenség okainál is megmutatkozik, mivel többségüket úgy állítják be, mintha a magyar kormány tehetne ezekről.
Kernbaum Anita egyebek mellett kifogásolta a területalapú támogatások kiszámíthatatlan feltételeit, és a bürokratikus elvárásokat, mindezt a magyar kormány elhibázott agrárpolitikájának tulajdonítva. Szintén kiemelte az ukrán gabona beáramlását és az alacsony felvásárlási árakat.
Ez megtévesztő, mivel az ukrán gabona nem értékesíthető Magyarországon, kirakodása tilos, az országban mindössze áthaladhatnak a szállítmányok,
hatóságilag ellenőrzött, lezárt kocsikban. Az alacsony árakat valóban az ukrán import okozza, amely az EU más tagállamaiba keresett, ezzel kiszorítva a magyar terményt. Magyarország, Lengyelország és Szlovákia nemzeti hatáskörben tiltja számos ukrán alapanyag és élelmiszer behozatalát.
A szervező kifogásolta még a bürokratikus szabályozást, szintén a kormánytól várva a megoldást.
A kormány ugyanakkor aligha vádolható azzal, hogy nem a gazdák érdekeit képviselné. A nehézségek az új uniós Közös Agrárpolitika (KAP) számlájára írhatók, és szinte minden tagállamban ugyanazokat a következményeket szenvedi el a gazdatársadalom. A Népszavának emellett több olyan problémát is felvetett, amely valójában nem létezik, de ferdített például a támogatások tervezhetőségét kifogásolva azok megítélt összegéről is.