A meteorológus azonban nem optimista. Szerinte nem jó irányban haladunk, de leginkább a gyorsaság elgondolkodtató. Az eddigi négy évszakos időjárást Magyarországon is kezdi leváltani a mediterrán térségre jellemző két évszak, az egyik a forró, aszályokkal terhelt nyári, a másik a borongós, esős, enyhe téli félév.
Ez a változás pedig minden élőlénynek komoly megpróbáltatást jelent.
Ugyan a mediterrán térségekben is élnek emberek, állatok, növények, de ezek az évezredek, évszázadok során jól alkalmazkodtak az ottani viszonyokhoz, viszont itt, a Kárpát-medencében mi nem szoktunk hozzá, ezért visel meg mindenkit ez az időjárás. Ezért nagyon jó lenne, ha meg lehetne állítani a felmelegedést – fogalmazta meg az óhaját Németh Lajos.