Íme 2025 nagy konfliktusai, amelyektől az amerikaiak leginkább tartanak
Több száz amerikai kül- és biztonságpolitikai szakértő összesített véleménye szerint ez az a 30 globális konfliktus, amely amerikai érdekeket veszélyeztethet ebben az évben.
„Kérem a világot és Európát, hogy tegyenek végre lépéseket a békéért!”
Zalatnay Cini gyomra összeugrik, amikor Ukrajna magyarlakta területeiről érkeznek a háborús hírek. Elmondta, Munkács és Ungvár környékén olyan családok élnek, akikhez szép emlékek kötik.
Ezért lett a szószólója annak, hogy a lassan két éve dúló háborúnak mielőbb véget kell vetni és arra kéri a látszólag háborúpárti európai nemzeteket, hogy a magyar kormányhoz hasonlóan ők is inkább a békét sürgessék.
„Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy vannak kormányok itt Európában, melyek kimondva, kimondatlanul, de a politikájukkal egyértelműen a háború pártján állnak!
Mégis miféle érdekek vezetik azokat a politikusokat, akik nem a béke pártján állnak? Vajon ők megkérdezték a polgáraikat, hogy egyetértenek-e velük? Aligha...” – fogalmazott.
„Mégis hogy lehetne békére törekvésnek nevezni azt, hogy az unió fegyvereket akar küldeni, vagy éppen küld is a harcokhoz? Nyilván sehogy!
Miközben pedig minden irányból zúdul ránk az okosok bölcselkedése, emberek százezrei menekültek el a hazájukból és ugyanennyien viszik vásárra bőrüket nap-mint nap parancsszóra – fakadt ki az énekesnő, aki ezen a ponton már személyes érintettségéről beszélt. – Ukrajna és különösen Munkács és Ungvár környéke a szívem csücske. Annak idején szinte hazajártunk koncertezni a Kati és a kerek perec zenekarral. Volt olyan hétvége, hogy nyolc bulink is volt a környéken, és mivel a következő héten is ugyanennyit szervezetek, hát maradtunk és kézről kézre adtak minket a magyar családok, akik vendégül láttak minket” – idézte fel emlékeit a Borsnak Zalatnay Sarolta.
„Látom magam előtt azokat a kisfiúkat, akik ott ültek velünk a vacsoraasztalnál egy-egy buli után. Ők most jó eséllyel katonák, hiszen hiába vallják magukat magyarnak, ukrán földön élnek és ha nem menekültek el időben, biztos, hogy besorozták őket. Nekik pedig talán még él az édesanyjuk és édesapjuk, akik velem egykorúak és most minden pillanatban azért imádkoznak, hogy épségben hazatérjen a fiuk, és azért, hogy amikor vége lesz a háborúnak, még legyen otthonuk. Ez az egész, hátborzongató. Ha vége lesz ennek a rémálomnak, szeretnék majd elutazni Munkácsra és Ungvárra, hogy megkeressem az akkoriban minket befogadó és szeretettel körülvevő családokat. Addig pedig imádkozom értük és minden harcoló katonáért.
Kérem a világot és Európát, hogy tegyenek végre lépéseket a békéért!”
– fogalmazott.
Nyitókép: MTVA/Zih Zsolt