Az idősek halálára alapozott a Momentum és a Tisza Párt (VIDEÓ)
Minden jel szerint több baloldali párt is az idős kormánypárti szavazók fogyatkozására építi a stratégiáját.
„Az aktuálisan ellenzékben lévő erők döntő része úgy tekint az Európai Unióra, mint valami feljebbviteli fórumra”. Mondván, hogy „igaz, hogy mi nem vagyunk képesek a saját polgáraink kellő többségét meggyőzni a saját igazunkról, de majd az Európai Unió jön és rendet tesz” – fogalmazott Schiffer András a műsorban.
Az ATV Öt című műsorának hétfői adásában többek között az Erasmus-ügy is szóba került. Az adás vendégei Konok Péter történész, Schiffer András ügyvéd, Kukorelly Endre, író és Hont András újságíró voltak.
Az Erasmus-ügyről
A Mandiner olvasói emlékezhetnek: Az Erasmus+ program 2021-2027-es végrehajtásáról szóló jelentésről szavazott az Európai Parlament keddi plenáris ülésén Strasbourgban. Bocskor Andrea, a Fidesz EP-képviselője a témával kapcsolatban hangsúlyozta: „Két dollárbaloldali képviselő, Donáth Anna és Cseh Katalin kezdeményezésére az EP baloldali többsége a magyar kutatók, tanárok és diákok jogfosztásának fenntartása mellett döntöttek, tehát amellett, hogy a magyar diákok, kutatók és oktatók továbbra se vehessenek részt az uniós programokban. Donáth és Cseh képviselők eljárása szégyenteljes” – fogalmazott a politikus. Erről itt írtunk bővebben.
Ez a nagy képességű szervezet, amelynek van egy olyan önképe a mai napig, hogy ők a fiatalok, nem tudta azt kipaszírozni Európa közvéleményének, hogy az Erasmus program az a magyar egyetemistákról szól. Hallgatókról. Még csak nem is az egyetem kapja”
– fejtette ki véleményét a Momentum szerepéről az Erasmus-ügyben Hont András az ATV műsorában.
Mint a publicista fogalmazott: „Körülbelül mintha a fejlett Nyugat azt csinálta volna a Kádár-rendszerben, hogy nem adunk nektek össztöndíjat, nem engedünk be, visszafordítunk a határon, majd, ha megbuktatjátok a Kádárt. És nem az, hogy gyertek, nézzétek meg, hogy néz ki egy nyugati egyetem, egy város. És akkor menjetek haza és gondolkodjatok, hogy talán nem a legjobb helyen éltek”.
Ahogyan egyes ellenzéki pártok reagáltak az Erasmus-programra, az egy nagyon beteg gondolkodást idéz fel az elmúlt 20 évből”
– hagyta helyben Hont szavait Schiffer András. Mint az ügyvéd fogalmazott: folyamatosan az az érzése, hogy „az aktuálisan ellenzékben lévő erők döntő része úgy tekint az Európai Unióra, mint valami feljebbviteli fórumra”. Hogy amit itthon nem tudunk elrendezni, fellebbezünk az Európai Unióhoz.„Igaz, hogy mi nem vagyunk képesek a saját polgáraink kellő többségét meggyőzni a saját igazunkról, de majd az Európai Unió jön és rendet tesz” – tette hozzá az ügyvéd.
Az adás említett részleteit az alábbi videóban nézheti vissza:
Nyitóképen Donáth Anna, a Momentum EP-képviselője. Fotó: Mandiner/Trenka Attila