Bohár Dániel hivatalos volt egy beszélgetésre, de kitiltották az önkormányzati épületből
„Kitiltottak a saját szülővárosomból!” – írta a Megafon munkatársa közösségi oldalán.
A Megafon Központ munkatársa lapunknak részletesen beszámolt arról, miként tiltották ki a marcali önkormányzat egyik klubhelységéből, ahol hivatalos lett volna egy fórumra.
„Kitiltottak a saját szülővárosomból” – így kezdte hétfő esti Facebook-bejegyzését Bohár Dániel, a Megafon Központ munkatársa, aki azt írta, meghívták csütörtökre egy fórumra Marcaliba, azonban a város baloldali vezetése nem engedte meg, hogy a Korzó nevű önkormányzati tulajdonban lévő klubhelyiségben tartsák meg a programot.
Ezt is ajánljuk a témában
„Kitiltottak a saját szülővárosomból!” – írta a Megafon munkatársa közösségi oldalán.
Bohár azt írta, a kormánypártok polgármester-jelöltje hívta meg, hogy a helyiek előtt beszélgessenek különböző közéleti kérdésekről, a terv pedig az volt, hogy a Korzó nevű önkormányzati intézményben lesz a program.
Ekkor szólt közbe Marcali baloldali vezetése, hogy ezt nem engedik”
– írta a riporter, aki szerint a somogyi település baloldali vezetése annyit közölt indoklásként, hogy „nem”.
Az üggyel kapcsolatban kerestük Marcali vezetését, ám elzárkóztak a válaszadás elől. Írtunk levelet a település központi e-mail-címére, azonban onnan nem válaszoltak. Kerestük a várost a rendszerváltás óta vezető Sütő Lászlót is, azonban a polgármester nem vette fel a telefont, az utána küldött SMS-re sem reagált.
Rossz érzés volt, hogy kitiltottak. Az ember arra számít, ha a saját szülővárosába hívják vissza egy beszélgetésre, akkor ott beszélget, ahol szeretne”
– fogalmazott Bohár Dániel a Mandinernek, majd úgy folytatta, hogy a Korzó nevű hely, ahol eredetileg lett volna a beszélgetés, tökéletesen alkalmas lett volna a program lebonyolítására. Szavai szerint korábban pont az ilyen eseményekért építették.
Megjegyezte, különböző kulturális programok szoktak lenni az említett intézményben, jómaga korábban több ilyenen is volt vendégként. Azt is megtudtuk, hogy a beszélgetést szervezők levélben keresték meg azt az önkormányzati céget, amely fenntartja a Korzót, hogy lefoglalják csütörtök estére.
A válasz mindössze ennyi volt az üzenetükre: „nem”
– jelezte Bohár Dániel, aki szerint pont június közepéig nem lehet ott hasonló esteket tartani, június 9. után már semmi akadálya nem lenne. A riporter a Mandinernek elmondta, nem is érti magát a kitiltást, ugyanis ő nem egy politikus, csak egy politikai hovatartozását nyíltan felvállaló közéleti személyiség.
Nyilvánvalóan beszélnék politikai témákról is, de ez nem egy kampányesemény, hanem egy egyszerű közéleti beszélgetés, amilyenekre egyébként országszerte járok”
– fogalmazott.
Lapunk azon kérdésére, fordult-e már elő korábban, hogy hasonló módon nem engedték a helyiekkel beszélgetni egy önkormányzati épületben, Bohár Dániel elmondta, sok olyan településen is tartott már előadást, ahol nem fideszes vagy KDNP-s a polgármester, hasonlóval azonban még nem volt dolga.
Az, hogy pont a szülővárosomban történt mindez, külön jó érzéssel tölt el”
– tette hozzá.
Bohár Dániel elmondta, természetesen a beszélgetés nem marad el, csütörtökön vár mindenkit Marcaliban, ugyanis a Marcali és Környéke Hagyományőrző Ipartestület befogadta a rendezvényt. Az önkormányzat tulajdonában lévő Korzóba a becslések szerint 150-200 ember fért volna el kényelmesen, európai körülmények között egy felújított épületben, ám most a jóval kisebb ipartestületi székház lesz a helyszín, ami jóval puritánabb, ide körülbelül nyolcvan embert tudnak befogadni.
A mostani eljárás, hogy nem engedtek beszélgetni, úgy gondolom, hogy a marcali embereknek jelzésértékű lehet. Fontos leszögezni, hogy az önkormányzati intézményeket a mi adóforintjainkból tartják fenn és ezek után nem engedtek be minket”
– fogalmazott Bohár, majd hozzátette, véleménye szerint egyértelműen politikai diszkrimináció folyik a marcali jobboldali emberekkel szemben. „Sokat elmond a marcali városvezetésről. 34 év polgármesterség után ez kicsit visszataszító és pitiáner lépés volt” – zárta a megafonos megmondóember.
Nyitókép: Földházi Árpád/Mandiner