Újra találkozott az Országos Bírói Tanács (OBT) vezetőivel kedden David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete. A találkozó tényéről maga Pressman számolt be a nagykövetség Facebook-oldalán, azzal a szöveggel, hogy „Fontos beszélgetést folytattunk az Országos Bírói Tanács vezetőivel a Tanács függetlenségének előmozdítása érdekében végzett folyamatos munkájukról és a Tanácsnak a magyar igazságszolgáltatási rendszerben betöltött kulcsfontosságú szerepéről."
Tavaly is volt botrány
Pressman éppen egy évvel ezelőtt egyeztetett saját hivatalában az OBT két tagjával, Vasvári Csabával és Matusik Tamással, a találkozó pedig nagy vihart kavart igazságügyi körökben és a közvéleményben is, a bírói függetlenségének veszélyeztetése miatt. Most egyébként annyiban változott a helyzet, hogy nem a nagykövetségen, hanem a OBT-nél volt a találkozó.