Arra a kérdésünkre hogy ez nem növelheti-e a bírósági szervezeten belüli feszültségeket, kifejtette, a kormánytól teljesen független a bírósági igazgatás és az egymással zajló viták, szembenállások nem politikai alapúak. Ezért az a helyes, ha a kormánynak nincs semmi érdekeltsége nincs ebben azon túl, hogy jól működő, hatékony igazságszolgáltatásunk legyen.
A bírák többségét Gulyás szerint ezek a viták hidegen hagyják. Bár az talán nem, hogy
az OBT néhány tagja olyan határokig is elment, amire korábban nem került sor, s amit kizárólag személyes érdekből tettek.