Sőt, a magyarok iránti tiszteletből Mária Terézia alapította a Szent István-rendet is, amelyet a legkiválóbb magyar alattvalói kaphattak.
Mária Terézia alatt történt a tavaly megfilmesített legnagyobb magyar huszárcsíny is, amikor Hadik András tábornok alig ötezres seregével megsarcolta Berlint.
Uralkodóként partnert látott a magyarokban.
Fejlődést, modernizációt hozott az országnak, amibe beletartozott a haderő-fejlesztés is.
És ez még akkor is így van, ha bizony voltak olyan tettei is, mint például a siculicidium, más néven a madéfalvi veszedelem, amikor a császári katonák több száz székelyt mészároltak le. Kevésbé fényes tettei között szerepel, amikor szándékosan nemzetiségiekkel telepítette be a töröktől visszafoglalt területeket, valamint az, hogy a protestáns felekezeteket módszeresen üldöztette, vegzáltatta, és a katolicizmust erőszakkal és fondorlattal terjeszttette. Utóbbinak ékes példája: épülhettek ugyan protestáns templomok, de azok bejárata nem nyílhatott a főutcára…
Összegezve én azt gondolom, hogy egy Habsburgról nemcsak lehet, de hasznos is elnevezni egy laktanyát, és kevés Habsburg kötődött jobban a magyar katonához, mint Mária Terézia.
Bízom abban, hogy a harcos uralkodónő történelmi tettei büszkeséggel és tettvággyal töltik majd el a Mária Terézia laktanyában szolgáló honvédinket, ezzel erőt merítve elődeik jelszavából, mely szerint, ha a haza úgy kívánja, akkor életüket és vérüket adják.
Erőt, egészséget!”
***